Steam chwali się 700 grami na Linuxa

Kiedy Steam otworzył swoje podwoje dla gier na Linuxa, mało kto wróżył sukces temu przedsięwzięciu. Niesłusznie, co pokazuje zresztą tytuł tego newsa - platforma ta ma już ponad siedem setek gier dla miłośników "pingiwna".

Mylił się też każdy, kto myślał, że głównie będą trafiać tam małe produkcje, tworzone przez niezależne studia (choć akurat takie gry to nic złego, a wręcz przeciwnie - czasem są ciekawsze od wysokobudżetowych). Na Steam, owszem, zagościły zarówno mniejsze produkcje, jak też i takie hity jak Borderlands 2, Civilization V, Wastelands 2 czy Goat Simulator. Nie brak również i gier spod znaku Valve, czyli Team Fortress 2, Portal 2, Half-Life 2 i innych. Jak podano dzisiaj, już 18% wszystkich gier na Steam to produkcje na Linuxa oraz SteamOS. Aktualnie jest na te systemy 712 pozycji.

Steam chwali się 700 grami na Linuxa

Dzięki Steam wsparcie dla gier na Linuxa staje się coraz częstsze, a system powoli zaczyna stawać się jednym z rynków gier, w który warto zainwestować. Przykłady? Na Linuxa powstanie Wiedźmin 3, Borderlands: The Pre-Sequel, zapowiedziano także Unreal Tournament. Warto również dodać, że silniki wspierające Linuxa to m.in. Unreal Engine 4 i Unity, a wkrótce dołączy do nich CryEngine. Jeśli więc któryś z graczy PC-towych będzie rozczarowany zmianami w Windowsie, a nie będzie chciał rezygnować z wirtualnej rozrywki, być może za jakiś czas otrzyma możliwość "bezbolesnego" przejścia na Linuxa?

Zobacz również:

  • Elex 2 - zwiastun, premiera, przedsprzedaż, fabuła. Sprawdź, co wiemy [30.11.2021]
  • Python najbardziej popularnym językiem programowania