Steam ma 30 milionów użytkowników

Choć w zasadzie co roku mówi się o śmierci elektronicznej rozrywki na pecetach, to firma Valve udowadnia, że wciąż chcemy się bawić na komputerach osobistych. Twórcy popularnej usługi sieciowej Steam pochwalili się garścią statystyk.

Wynika z nich, że z pecetowymi graczami wcale nie jest tak źle. Autorzy usługi sieciowej Steam czy gry Half-Life pochwalili się tym, że w ich sieciowym sklepie zarejestrowało się już trzydzieści milionów osób. Nie wiadomo czy wszyscy z nich są aktywnymi użytkownikami czy też jest to jedynie liczba kont. Można jednak zakładać, że przynajmniej część z tych osób od czasu do czasu wydaje swe oszczędności na gry dystrybuowane przez Steam.

Niestety wiadomości tej nie towarzyszyły jakiekolwiek konkretne informacje dotyczące dochodów amerykańskiej firmy. Zdradzono jedynie, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy sprzedaż gier oferowanych w Steam wzrosła o 200%. Tym samym jest to już szósty rok z rzędu, w którym zwiększa się ona o więcej niż 100%.

Zobacz również:

  • Steam Deck - cena, premiera, gry. Wszystko co musisz wiedzieć o konsoli Valve
  • Letnia Wyprzedaż Steam. Ceny takie, że grzech nie skorzystać

Valve przy okazji powiedziało też, że w ich firmowej chmurze zachowano już ponad sto milionów zapisanych stanów gry z różnych tytułów. Cała infrastruktura sieciowa usługi działa z prędkością 400Gps.