Steam ma juz ponad 1000 gier na Linuxa

14 października 2014 roku Valve pochwaliło się, że na platformie Steam jest już ponad 700 tytułów na Linuxa. Pół roku później chwali się ponownie - tym razem przekroczeniem liczby tysiąca pozycji na ten system.

Zwiększanie się liczby gier na Linuxa związane jest ze zbliżającą premierą Steam Machines, czyli konsol Valve z autorskim systemem Steam OS - bazowanym oczywiście na jednej z dystrybucji Linuxa. W połowie marca 2015 roku na Steam znajduje się dokładnie 1005 gier przeznaczonych pod Linux i Steam OS, co stanowi 20,8% wszystkich gier na tej popularnej platformie. Należy jednak zauważyć, że póki co linuksiarze mają nieco gorzej - do tych gier nie są dostępne DLC, dema, trailery czy też oprogramowanie. Jednak jak na razie to i tak solidna podstawa przed wypuszczeniem konsol na rynek.

Steam ma juz ponad 1000 gier na Linuxa

Biblioteka gier na Linux + Steam OS w dniu 14 marca 2015 (foto: własne)

Czy Steam ma szansę zawojować serca linuksowych graczy? Tu można mieć poważne wątpliwości. Jak pokazują to najnowsze statystyki, zaledwie 1% użytkowników platformy korzysta z systemu operacyjnego Linux. Nadto wśród konsol prym wiedzie Playstation 4, którego właścicieli raczej nie zainteresuje nabywanie kolejnej konsoli. Valve zdaje sobie z tego sprawę, dlatego od miesięcy działa ostro, aby deweloperzy wypuszczali wersje swoich gier na Linuxa, oferuje także atrakcyjne ceny większych tytułów na ten system. Jak myślicie, Steam Machines zyska popularność?

Zobacz również:

  • Steam ujawnia wyniki nowej ankiety. Windows 11 mocno do góry