Steam na smartfonach i tabletach?

Valve zastanawia się nad możliwością wprowadzenia swojego serwisu Steam na platformie mobilnej. Niedawno usługa ta pojawiła się po raz pierwszy poza środowiskiem komputerowym, gdy zadebiutował na PS3 wraz z grą Portal 2.

Serwis ComputerandVideoGames.com informuje, że wiceprezes ds. marketingu Valve, Doug Lombardi powiedział magazynowi MVC, że jego firma jest zachęcana przez ludzi do opracowania wersji Steama dla platformy mobilnej. Dodał, że im więcej takich wypowiedzi słyszą, tym bardziej czują się zobowiązani do zajęcia się tym tematem.

Wcześniej Valve przyznawało, że popełniło błąd nie wchodząc na PS3 i Xboxa 360. Niedawno jednak wraz z debiutem gry Portal 2 na PlayStation 3, serwis Steam również trafił na tę konsolę. Jest to pierwszy przypadek, gdy usługa firmy Valve trafiła poza komputery PC.

Skoro rdzennie pecetowa firma Valve zdecydowała się już na krok poza znane sobie środowisko, to czemu nie miałaby stworzyć mobilnej wersji swojej usługi i rozprowadzać gry także na smartfonach i tabletach? Jason Holtman, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Valve mówi, że platforma mobilna jest interesująca, ale za wcześnie jeszcze, by móc wypowiadać się w kwestii mobilnego Steama z pewnością.