Steam organizuje wakacyjną wyprzedaż

Serwis Steam rozpoczął wakacyjną wyprzedaż. Wiele oferowanych gier udostępniono w cenach obniżonych nawet o 75 i więcej procent. Promocje dotyczą pojedynczych tytułów oraz paczek gier pochodzących od jednego producenta lub połączonych tematycznie.

Codziennie, do 10 lipca, będą pojawiać się gry w promocyjnych cenach. Szczegóły można przeczytać na stronie Steam. Dzisiaj obniżono np. cenę 2 o 33 procent i japońskiej gry cRPG Recettear: An Item Shop's Tale o 75 procent. Cena Back to the Future spadła o 66 procent, podobnie jak Medal of Honor, a Test Drive Unlimited 2 kosztuje tylko połowę tego co zwykle.

Pakiet gier Square Enix jest tańszy o 86, THQ o 85, a Valve o 82 procent. Oprócz tego, jest wiele innych gier i pakietów o bardzo obniżonych cenach, co paradoksalnie zaowocuje zapewne sporym uszczupleniem elektronicznych portfeli fanów .

Steam nazywa swoją wyprzedaż Wakacyjnym Obozem. Swoją drogą jest to chyba nawiązanie do oferty serwisu GOG, który użytkownikom zorganizował Staycation - wakacje w domu. Wracając jednak do oferty Steama, czymże byłby taki obóz bez atrakcji. Valve przygotowało więc specjalne osiągnięcia, za których wypełnianie przyznawane są bilety (Prize Ticket) wymienne na różne dodatkowe elementy gier, mapy, misje i gadżety z nimi związane. Osiągnięcia do zrealizowania zmieniają się każdego dnia, a nagrody można odbierać do 10 lipca.

Każdy bilet stanowi szansę na uczestnictwo w losowaniu, podczas którego 100 użytkowników Steama otrzyma 10 gier ze swojej wishlisty (listy gier, które chcą kupić). Aby zostać wylosowanym trzeba mieć przynajmniej 10 gier na wishliście i przynajmniej jeden bilet za osiągnięcia.