Steam otworzył sekcję darmowych gier Free to Play

Gry free to play oferujące graczom darmową rozrywkę są coraz popularniejsze. Serwis Steam postanowił w nowej sekcji promować tytuły, które korzystają właśnie z takiego modelu biznesowego. Na razie udostępnia on pięć darmowych gier, ale liczba ta powinna szybko wzrosnąć.

Obecnie w sekcji Free to Play znajdują się gry Spiral Knights, Forsaken Worlds, Champions Online: Free for All, Global Agenda: Free Agent oraz Alliance of Valiant Arms. Champions Online i Global Agenda były do niedawna grami płatnymi, ale jakiś czas temu zaczęły oferować darmową rozgrywkę.

Free to play nie oznacza jednak, że wszystkie elementy gry są darmowe. Często w produkcjach tego typu należy trochę zainwestować, by osiągać zadowalające wynik. Mikrotransakcje w grze będą odbywały się za pośrednictwem systemu, który został już sprawdzony w Team Fortress 2.

Jason Holtman z mówi, że wprowadzenie gier free to play jest kolejnym przykładem ciągłej ewolucji Steama. Gry tego typu będą szansą dla jego użytkowników na wypróbowanie nowych darmowych tytułów, a dla serwisu i deweloperów możliwością na uzyskanie dodatkowych przychodów.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać pozycje, tego typu generują całkiem pokaźne przychody. Dzięki temu, ten model biznesowy zyskuje coraz większą popularność, a gry free to play stają się coraz lepsze.