Steam pozwoli sprzedawać modyfikacje do gier

Użytkownicy platformy Steam niedługo będą mogli zakupić dodatkowy rodzaj treści. Największy cyfrowy sklep z grami wideo na świecie umożliwi sprzedaż za jego pośrednictwem profesjonalnych modyfikacji. W pierwszej kolejności dodatki będą mogli sprzedawać twórcy modów do gry The Elder Scrolls V: Skyrim.

Wokół wielu gier wydanych na komputery osobiste wytworzyła się społeczność osób przygotowujących modyfikacje. Jej członkowie zmieniają w swoich ulubionych grach tekstury i wprowadzają efekty graficzne, dodają nowe elementy do rozgrywki, tworzą nowe misje itp. W większości przypadków są to niekomercyjne projekty, a pliki z modyfikacjami mogą pobrać wszyscy chętni.

Od teraz twórcy modyfikacji będą mogli w prosty sposób za swoje dzieła pobierać opłaty od graczy. Umożliwi im to platforma Steam stworzona przez firmę Valve. Dodatki do gier w postaci nieoficjalnych modyfikacji będzie można sprzedawać w ramach Steam Workshop. Valve zachęca graczy do wypróbowania modyfikacji przez 24 godziny po których dopiero będzie można podjąć finalną decyzję o zakupie. Pozwoli to sprawdzić, czy modyfikacja faktycznie działa tak, jak twórca obiecuje.

Steam pozwoli sprzedawać modyfikacje do gier

Steam pozwoli sprzedawać nieoficjalne modyfikacje do gier

Gracze którzy zdecydują się na zakup modyfikacji będą mogli od razu z nich korzystać. Twórcy otrzymają 25 proc. kwoty, jaką gracze zapłacą za modyfikacje, a deweloper odpowiedzialny za moda do gry będzie mógł wybrać, gdzie trafi pozostałe 75 proc.

Na pierwszy ogień poszły nieoficjalne dodatki do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. W repozytorium umieszczono bezpłatne i płatne dodatki w cenie od 0,25 do 6 dol. Użytkownicy zainteresowani całym kompletem dodatków mogą zdecydować się na paczkę za 28 dol. w ramach której otrzymają nowe postaci i wyposażenie.

źródło: thenextweb.com

Aktualizacja: 28 kwietnia 2015 08:59

Ze względu na niezadowolenie graczy Valve wycofało się z tego pomysłu i usunęło możliwość sprzedawania modyfikacji do gier na platformie Steam.