Steam wprowadza nowe zasady zakupu pakietów gier

Zakup pakietów gier na Steam będzie atrakcyjniejszy dla graczy.

Steam oferuje użytkownikom możliwość zakupu zestawu gier za znacznie niższą kwotę niż ta, jaką należałoby zapłacić w sumie za każdy tytuł kupowany osobno. Niestety atrakcyjność takiej oferty nieco traci w przypadku graczy, którzy posiadają już w swoich zbiorach część tytułów.

Na szczęście Steam zauważył ten problem i postanowił zmienić zasady. Wraz z nimi graczowi, który będzie posiadał w swojej bibliotece jakiś tytuł (lub tytuły) z oferowanego w promocji zestawu proponowana będzie odpowiednio niższa kwota do zapłaty. Jest to krok w dobrym kierunku, z którego efektów powinni być zadowoleni wszyscy.

Ile mogą wynieść obniżki?

Niestety nie znamy mechanizmu regulującego cenę. Redaktor z serwisu pcgamesn.com postanowił to sprawdzić na przykładzie pakietu Headup Games Complete, który wyceniony został na 37,01 funta (normalna cena: 148,88 funta):

- w przypadku posiadania w bibliotece gry Trapped Dead: Lockdown cena spadła do poziomu 35,83 funta (z 142,91 funta)

- w przypadku posiadania kilku tytułów cena spadła do 29,77 funta (z 112,1 funta)

Z moich wyliczeń wynika (jeżeli się gdzieś nie pomyliłem oczywiście), że akurat w tym przypadku (trzeba bowiem zakładać, że każdy twórca promocji będzie mógł wprowadzić własny mechanizm regulowania ceny) od całej kwoty po rabacie odliczono ok. 90% kwoty przypadającej na "zdublowaną" grę.

Na koniec jeszcze jednak istotna informacja: nowe zasady nie obowiązują jeszcze we wszystkich przypadkach.