SteamBoy - zaprezentowano handheld ze SteamOS

Valve nie ustaje w poszukiwaniach swojego miejsca na rynku sprzętu do gier. Oprócz SteamMachines ma zamiar wypuścić także przenośną konsolkę - SteamBoy. Właśnie została zaprezentowana światu.

Oczywiście będzie ona działać pod SteamOS. Ma umożliwić graczom zabawę w podróży i poza domem, zaś jej ogólna specyfikacja techniczna prezentuje się następująco: czterordzeniowy procesor, 4 GB RAM, 32 GB miejsca oraz moduły odpowiedzialne za łączność bezprzewodową - 3G i Wi-fi. Ekran będzie mieć przekątną 5-cali. Jak powiedział rzecznik Steam: "SteamBoy nie będzie tak silny jak Steam Machines, podobnie jak Nintendo DS oraz PS Vita nie są takie same jak Wii U czy PlayStation 4. Jednakże konsolka pozwoli na granie w większość dostępnych na Steam gier."

W tym roku SteamBoy na pewno nie pokaże się na rynku, a najszybsza data jego premiery to połowa 2015 roku. Nie podano jak na razie przybliżonej ceny urządzenia. Wszelkie informacje na ten temat będą pojawiać się na oficjanlej stronie. Nasuwa się jednak pytanie, czy kolejna przenośna konsolka na rynku ma sens?