SteamGraph pokaże, w jakie gry najczęściej grają użytkownicy Steam

SteamGraph to narzędzie, które pozwala sprawdzać statystyki najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji gier na komputery PC z systemami Windows, OS X oraz Linux o nazwie Steam. W bazie znajduje się 100 najczęściej uruchamianych tytułów, a dane można przeglądać na przyjemnych dla oka wykresach.

Steam to nie tylko sklep z grami w wersji cyfrowej, ale też cała platforma społecznościowa dla graczy. Jej twórcy, czyli firma Valve, dysponują mnóstwem statystyk dotyczących tego, które z gier komputerowych są aktualnie najpopularniejsze wśród użytkowników. Statystyki te można przeglądać bezpośrednio z witryny Steam lub za pomocą innych narzędzi, które można znaleźć w sieci. Jednym z nich jest SteamGraph.

SteamGraph przedstawia estetycznie wyglądające tabele i wykresy bazujące na danych na temat gustu użytkowników Steam zebranych przez Valve. Po wejściu na stronę główną usługi można wybrać grę i sprawdzić jej statystyki na wykresie, który dotyczy tego, ilu graczy grała w nią w danym okresie. Na wykresie można porównać kilka gier jednocześnie, co pozwoli oszacować popularność jednego tytułu względem drugiego.

SteamGraph pokaże, w jakie gry najczęściej grają użytkownicy Steam

SteamGraph

Oprócz dodania do wykresu kilku tytułów można zaznaczyć porównywany okres. Użytkownika może interesować w końcu zarówno ostatni miesiąc, jak i zmieniające się trendy na przestrzeni lat. Niestety, w bazie danych nie ma informacji na temat wszystkich gier dostępnych w ofercie, ponieważ Valve dzieli się wyłącznie statystykami stu najpopularniejszych tytułów. Niemniej jednak SteamGraph to ciekawe narzędzie. Można je w sieci znaleźć pod tym adresem.

Zobacz również: