SteelSeries Flux Luxury Edition czyli jak zrobić porządne słuchawki

Jeśli szukasz świetnie wykonanych słuchawek, które są zarazem mobilne, jak i dobre dla graczy to mamy dobrą wiadomość. Taki "mix" jest jak najbardziej możliwy i na dodatek już dostępny na polskim rynku. A imię jego SteelSeries Flux Luxury Edition.

Tytułowe słuchawki to jedna z najnowszych propozycji znanej głównie wśród graczy firmy SteelSeries. Producent bez zażenowania chwali się wysoką jakością wykonania i interesującym designem. Po kilku tygodniach intensywnego testowania w przeróżnych warunkach możemy potwierdzić to pierwsze. Flux Luxury Edition wykonany został z dobrej jakości, sztywnego i całkiem miłego w dotyku tworzywa sztucznego. Część nauszna pokryta została natomiast skórą oraz pokaźnej grubości gąbką, dzięki której są one miłe w dotyku i dobrze wytłumiają otoczenie.

Steelseries Flux Headset

Steelseries Flux Headset

Wygoda użytkowania stoi na bardzo wysokim poziomie, a codzienne użytkowanie nie przynosi przykrych niespodzianek. Słuchawki nie zawiodły redakcji nawet w najtęższym mrozie i siarczystym deszczu. Po miesiącu bardzo intensywnego użytkowania i nonszalanckiego obchodzenia się z nimi nie posiadają żadnego śladu użycia. To bardzo dobry znak.  Kwestię wizualną redakcja pozostawia bez własnego komentarza. Krzykliwy pomarańczowy kolor kabla i wymienialne osłony to zdecydowany ukłon w stronę osób pragnących wyróżnienia się w tłumie.

Wash and go

Flux Luxury Edition reklamowane są jako słuchawki do grania, jak i codziennego użytku. W kwestii użyteczności w obydwu zastosowaniach spisują się wzorowo. Wszystko dzięki umieszczeniu w zestawie kilku wersji kabli. Ten do zastosowań "mobilnych" posiada dookólny mikrofon wraz z przyciskiem do obsługi połączeń oraz np. odtwarzacza muzycznego. Kabel "domowy" także posiada dookólny mikrofon wraz z włącznikiem oraz nieco dłuższy kabel z dwiema końcówkami - Audio i Mic. Jakość przesyłanego do mikrofonu dźwięku jest bez zarzutu. Kable wykonane są z gumowanego tworzywa, który prócz walorów estetycznych sprawia także, że są mniej podatne na splątanie. Mobilności słuchawkom dodają dodatkowe zawiasy pozwalające na złożenie całości w pół dwoma ruchami ręki. Ciekawym dodatkiem jest możliwość stworzenia z nich HUB-a dla drugiej pary słuchawek.

Skrillex byłby dumny

Dźwięk to natomiast zupełnie inna bajka. Słuchawki mają tendencję do znacznego "przebasowienia", co niestety jest bardzo częstym zjawiskiem wśród modeli przeznaczonych dla młodszego odbiorcy i do użytku zewnętrznego. Niestety dla producenta w domyśle oznacza to słuchanie muzyki popularnej lub klubowej i taką też charakterystykę otrzymuje sprzęt. W przypadku odsłuchu muzyki pop, dance czy modnego ostatniu dubstepu faktycznie nie trzeba praktycznie w ogóle bawić się korektorem dźwięku by uzyskać świetny efekt. W innym przypadku skorzystanie z niego będzie wskazane. Podczas użytkowania przy komputerze podbite niskie tony także mogą dawać się we znaki, szczególnie podczas używania komunikatorów głosowych tudzież komunikowania się w grach online. Na szczęście w warunkach domowych znacznie wygodniej jest zniwelować ten efekt. Dźwięku, prócz omówionego wyżej tematu jest bez zarzutu. Dodatkowym ukłonem w przypadku odsłuchu poza domem jest wysoka impedancja, dzięki której nawet na najzwyklejszym telefonie będziemy mogli uzyskać zadowalającą głośność.

Steelseries Flux Headset

Steelseries Flux Headset

Świetne (prawie) dla każdego

Flux Luxury Edition to świetnie wykonane, wygodne słuchawki do wielu zastosowań. Możemy je z czystym sumieniem polecić każdemu dla kogo podbite niskie tony nie są wadą. Sztywna, solidna konstrukcja, duży zestaw akcesoriów (w komplecie prócz 3 kabli znajdziemy także dodatkowy komplet kolorystyczny osłon na słuchawki oraz woreczek do przenoszenia zestawu) i bardzo dobra jakość dźwięku oraz mikrofonu to przepis na świetny dobry produkt. Idylle może zaburzyć jedynie niechęć do basów oraz.. chudy portfel. W momencie tworzenia recenzji nie znaleźliśmy na rynku egzemplarza w cenie poniżej 500zł.


Zobacz również