SteelSeries Free Mobile Controller - pad dla mobilnych graczy

Popularność gier przeznaczonych na urządzenia mobilne rośnie niemal z miesiąca na miesiąc. Dłuższa obsługa tego typu aplikacji przy pomocy ekranu dotykowego może być jednak niezwykle męcząca. Z pomocą przychodzi nam SteelSeries Free Mobile Controller. Sprawdzamy czy warto go kupić.

O grach przeznaczonych na urządzenia mobilne można powiedzieć wiele dobrego. Grafika na przyzwoitym poziomie, grywalność często lepsza niż w przypadku tytułów na pecety czy konsole, bardzo niska cena, a i dostępność nie pozostawia wiele do życzenia. Niestety, w większości wypadków dłuższe granie może nieco denerwować. Głównie przez konieczność obsługi przy pomocy ekranu dotykowego. Z pomocą przychodzi nam jednak SteelSeries Free Mobile Controller.

Free to mały pad przeznaczony na urządzenia mobilne. Co prawda, na rynku pojawiły się już wcześniej podobne produkty konkurencji (iCade Mobile czy iControlPad), ale to produkt SteelSeries jest najbardziej dopracowany.

Steelseries Free Mobile Controller - jego małe rozmiary mogą czasem przeszkadzać

Steelseries Free Mobile Controller - jego małe rozmiary mogą czasem przeszkadzać

Proces zintegrowania Free z urządzeniem mobilnym przebiega prosto i bez większych problemów. Warto jednak przed rozpoczęciem zabawy skorzystać z instrukcji, by oszczędzić sobie nerwów (problemy mogą się pojawić jeśli np. korzystaliśmy z pada na urządzeniu wyposażonym w system iOS, a następnie chcemy zsynchronizować go ze sprzętem działającym pod Androidem). Trzeba jednak przyznać, że opis dostarczony przez producenta w zupełności wystarcza i ze wstępną konfiguracją SteelSeries Free Mobile Controller nie powinni mieć kłopotu nawet najbardziej początkujący użytkownicy.

Co do samej ergonomii Free to trudno nam było oprzeć się wrażeniu, że jest on mało wygodny. Głównie przez zbyt małe rozmiary. Przy dłuższej rozgrywce trzymanie pada staje się męczące i mało przyjemne. Warto jednak pamiętać, że i tak jest to dużo bardziej komfortowe niż ekran dotykowy. Jakość użytego materiału to już jednak zupełnie inna historia - pad jest bardzo miły w dotyku. Dodatkowo, na plus można także zaliczyć klimatyczną kolorystykę, wykonaną w stylu SteelSeries.

Steelseries Free Mobile Controller

Steelseries Free Mobile Controller

SteelSeries Free Mobile Controller działa znakomicie. Podczas kilku (być może nawet kilkunastu) godzin testowania, nie zdarzyło się nam, by pojawiły się jakieś lagi. Gra się płynnie, urządzenie reaguje na wszystkie nasze ruchy, nawet te bardzo delikatne. Rozgrywka jest dzięki temu pewna i nabiera rumieńców. GTA III na telefonie z Free w ręku sprawia dużo większą przyjemność niż przy obsłudze za pomocą ekranu dotykowego.

Na koniec, spore rozczarowanie - cena. Wspomnieliśmy już, że SteelSeries Free Mobile Controller sprawuje się lepiej niż iCade Mobile czy iControlPad i wygląda na dużo bardziej dopracowany. Jednak koszt blisko 80 euro za kontroler, to naprawdę dużo. Tak dużo, że Free z ciekawej i wartej uwagi zabawki staje się luksusowym gadżetem przeznaczonym dla największych entuzjastów.


Zobacz również