SteelSeries Sensei

W moje ręce wpadł kolejny sprzęt od SteelSeries, firmy która zajmuje się produkcją profesjonalnego sprzętu dla graczy. Tym razem była to myszka "Sensei", która wedle słów zawartych na jej stronie "(...) jest naszą wersją arcymistrza w Dojo. Jest nauczycielem. Jest tym któremu wszyscy się kłaniają, który zna wszystkie sztuczki i sekrety (...)". Na własnej skórze mogłem się przekonać na ile jest w tym prawdy.

Myszka, jak większość produktów SteelSeries, na pierwszy rzut oka prezentuje się dobrze. Widać od razu że została stworzona z myślą o graczach zarówno prawo, jak i lewo ręcznych. Do dyspozycji dostajemy sprzęt w srebrnej obudowie wraz z 7 klawiszami funkcji i jednym klawiszem zmieniającym CPI myszki. Z dodatkowych funkcji dostajemy również coś co jest dostępne w większości ich produktów, mianowicie trzy strefy (kółko myszki, jej tył oraz dioda nad przyciskiem CPI), które możemy dostosować kolorystycznie do własnych potrzeb. U spodu znajduje się również ekran LCD na którym widnieje logo SteelSeries, możemy je jednak zamienić na własny obrazek w formacie .bmp (na stronie myszki możemy znaleźć parę presetów oraz kreator takich logo).

Technicznie myszka jest bez zarzutu. Sprawowała się naprawdę dobrze w FPS'ach, strategiach czy nawet zwykłym przeglądaniu sieci. Sama konstrukcja jest wygodna i nie męczy dłoni po dłuższym użytkowaniu, co wbrew pozorom jest bardzo ważne. Mysz ma zasięg CPI od 1 do 5,700 natomiast double CPI posiada zasięg od 5,701 do 11,400. Sprzęt jest bardzo czuły, potrafi się też dostosować do użytkownika. Kiedy potrzebujemy precyzji to sam potrafi dodatkowo zwolnić kursor, natomiast gdy wykrywa że potrzebujemy szybkiego przemieszczenia to jest w stanie jeszcze bardziej go przyspieszyć. Możemy również ustawić czy software ma przeprowadzać korektę ścieżki po jakiej porusza się kursor czy nie (przy 100% korekty kursor porusza się w linii prostej). Myszka zawiera też wymienialne teflonowe pokrycie od spodu, dzięki czemu nie przykleja się do powierzchni na której jest wykorzystywana.

Software pozwala nam między innymi na przypisanie wielu funkcji do któregoś z 7 klawiszy. Możemy również za jego pomocą tworzyć specjalne makra dzięki którym rozgrywka może stać się o wiele łatwiejsza.

W procesie tworzenia tego sprzętu firma radziła się wielu profesjonalnych graczy, z zespołów takich jak SK Gaming, Evil Geniuses czy Fnatic. Przy myszce pomagało aż 24 takie osoby, możecie więc być pewni że jest dostosowana do potrzeb wielu różnych gier.

Jedynymi zauważalnymi minusami myszki jest fakt że potrafi się szybko brudzić oraz, jak to zwykle bywa w kwestii sprzętu SteelSeries, jest dość droga. Za tą przyjemność producent liczy sobie 89.99 euro. Nie wiem czy ten sprzęt rzeczywiście jest wart tyle pieniędzy, ale osobiście mogę zapewnić że myszka należy do sprzętu z górnej półki również pod kątem funkcjonalności.

Zapraszam również do opisu headseta dedykowanego dla Diablo III oraz artykułu na temat myszki World of Warcraft Legendary Edition tej samej firmy.