SteelSeries przedstawia optyczną mysz dla graczy - Rival

SteelSeries, producent profesjonalnego sprzętu dla graczy przedstawia optyczną mysz dla graczy Rival. Model Rival został wyposażony w najnowszy sensor optyczny oraz opatentowane przełączniki pod przyciskami, których wytrzymałość przewidziano na ponad 30 milionów kliknięć.

Mysz została wyprofilowana do prawej dłoni, co stanowi nowość w porównaniu do wielu poprzednich modeli, jak choćby Sensei czy Kana, które były dopasowane dla prawo- i leworęcznych. Rival został pokryty materiałem, który zmniejsza pocenie się dłoni, a na jego bokach użyto gumowej warstwy, by zagwarantować pewny chwyt i komfort. Dzięki darmowemu programowaniu SteelSeries Enigne 3, mysz może być dostosowywana do potrzeb użytkownika na wielu poziomach. Od wyboru koloru podświetlenia spośród 16,8 miliona barw, aż do konfiguracji ustawień ExactTech (m.in. CPI czy predykacja ruchu).

SteelSeries przedstawia optyczną mysz dla graczy - Rival

Rival Back Angle

Optyczny sensor, użyty w SteelSeries Rival, zapewnia dokładny tracking w każdej szybkości. Użytkownicy będą mogli wybrać preferowaną przez siebie rozdzielczość (aż do 6500 CPI), oraz preferowany czas reakcji (do nawet 1 ms) – co oznacza brak opóźnień i lagów. Sensor zapewnia zerowe przyśpieszenie oraz umożliwia osiągnięcie szybkości 200 cali na sekundę przy przyśpieszeniu 50g.

Zobacz również:

  • Super oferta x-kom: laptopy i akcesoria do 700 zł taniej

Rival został wyposażony w przełączniki pod przyciskami, które zaprojektowano z myślą nie tylko o trwałości, lecz także o odpowiedniej reakcji i „czuciu” urządzenia. Było to możliwe dzięki długim i zaawansowanym testom, przeprowadzonych przez profesjonalnych graczy. Wytrzymałość przełączników przewidziano na ponad 30 milionów kliknięć – więcej niż oferują wszystkie dostępne obecnie myszy na rynku. Materiał PTFE użyty w modelu Rival zapewnia pewny i gładki ślizg na wszystkich rodzajach podkładek.

SteelSeries przedstawia optyczną mysz dla graczy - Rival

Rival

SteelSeries Rival to nowa ergonomia, wyprofilowana do prawej dłoni. Głównymi założeniami podczas projektowania myszy były: komfortowy kształt, gumowe elementy na bokach dla pewniejszego chwytu, materiał zmniejszający pocenie się dłoni, przemyślane rozmieszczenie 6 programowalnych klawiszy.

Dzięki SteelSeries Engine 3, użytkownicy mogą dostosować mysz Rival do swoich potrzeb – estetycznych i technicznych. Od zmiany koloru podświetlenia i jego trybu po programowanie przycisków i makro, a także ustawienia SteelSeries ExactTech: SteelSeries ExactAim – pozwala użytkownikowi zwolnić, skupić się i wycelować; SteelSeries ExactSens – kontrola poziomu czułości; SteelSeries ExactAccel – jak szybko mysz przyspieszy z jednego do drugiego punktu.

To darmowe oprogramowanie można pobrać ze strony steelseries.com, a następnie w kilku krótkich krokach skonfigurować swój sprzęt. Podczas działania w tle, SteelSeries Engine 3 zużywa niewielką ilość zasobów komputera – CPU oraz RAM. Nie ma więc obaw, że wydajność systemu spadnie. Jeden profil użytkownika może być przechowywany w myszy, natomiast SteelSeries Engine 3 pozwala na stworzenie nieograniczonej liczby profili, przechowywanych na komputerze.