Steelseries Apex Gaming Keyboard

W dobie premier kolejnej generacji konsol, era Post-PC ciągle nie nadchodzi. Co więcej, rynek skupia coraz większą rzeszę graczy, dla których zwykły sprzęt jest dalece niezadowalający . Wymagają oni perfekcyjnej wręcz jakości wykonania, wysokiej konfigurowalności, stylowego wyglądu i niezawodności. Takim właśnie odbiorcom z pomocą przychodzi STELLSERIES z nową wersją klawiatur APEX.

Steelseries odświeżyło swoją kolekcję o model APEX , poprzednik nazywał się APEX [RAW], klawiaturę stworzoną z myślą o zapalonych graczach. Nowy model różni się od poprzednika przede wszystkim zwiększoną liczba warstw i klawiszy funkcyjnych. Klawiatura wyposażona jest w aż 22 dodatkowe przyciski, co w połączeniu z 4 klawiszami do przełączania warstw daje aż 88 szybko dostępnych w pełni konfigurowalnych funkcji. Dodatkowym autem nowej wersji są dodane z prawej strony klawisze do obsługi multimediów, umożliwiające zarządzanie głośnością i sterowanie odtwarzaną muzyką.

Podświetlenie

Kolejnym dodatkiem jest świetne podświetlanie klawiatury. Od wyrobów konkurencyjnych wyróżnia je fakt, iż można niezależnie podświetlić 5 różnych stref (16,8 milionami kolorów z 8 poziomami intensywności). Daje to naprawdę spore pole do popisu. Zwłaszcza, że kolor podświetlenia może być inny dla każdej z 4, wspomnianych wcześniej, warstw.

Zobacz również:

  • Najlepsze okazje na sprzęt dla graczy. Sprawdź najnowsze promocje [9.09.2021]
Steelseries Apex Gaming Keyboard

Konfiguracja

Klawiatura sprawuje się bardzo dobrze zaraz po wypakowaniu z pudełka, nie wymagając przy tym instalacji żadnych dodatkowych sterowników. Do uzyskania pełnej funkcjonalności niezbędne jest jednak dodatkowe oprogramowanie producenta.

Steelseries Apex Gaming Keyboard

Funkcjonalność

Wspomniany wyżej program to SteelSeries Engine. Narzędzie to umożliwia proste okiełznanie możliwości jakie daje nowy APEX. Dzięki niej gracz ma możliwość przypisania dla każdej warstwy jak i dla każdego klawisza dowolnego makra czy akcji (np. uruchomienia wskazanej aplikacji). Do dyspozycji użytkownika trafia narzędzie które daje możliwość nagrywania makr z pożyteczną opcją definiowania opóźnień miedzy kolejnymi krokami w sekwencji. Każde makro po nagraniu można edytować zwiększając lub zmniejszając czas opóźnień.

Daje to bezproblemową możliwość przypisania wielu długich i zawiłych czynności, które od tej pory będą dostępne pod jednym klawiszem. Użytkownik ma także możliwość przypisania gotowej treści pod dany klawisz funkcyjny, jednak tu drobny minus - ograniczenie tylko do 100 znaków. SteelSeries Engine pozwala zapisać niezliczoną ilość profili którymi można w prosty i wygodny sposób zarządzać. Ciekawostką jest to, iż aplikacja potrafi obsługiwać kilka produktów SteelSeries na raz.

Steelseries Apex Gaming Keyboard

APEX, tak samo jak poprzedni model, został wyposażony w funkcję Anti-ghosting umożliwiającą przyciśnięcie do 20 klawiszy na raz. Klawiaturę możemy również ustawić pod dwoma różnymi kątami: 7° oraz 10° stopni. Umożliwiają to wymienialne antypoślizgowe stópki dołączone wraz z klawiaturą.

Klawiatura wykonana jest z naprawdę dobrych materiałów, wydłużona dolna listwa zastępuje odłączalną podpórkę pod nadgarstki, którą można spotkać w modelach konkurencji. Klawisze mają średniej długości skok i według zapewnień producenta powinny wytrzymać do 5 milionów przyciśnięć.

Podsumowanie

Nowy model jest naprawdę ciekawym urządzeniem przeznaczonym dla profesjonalnych graczy jak i amatorów. Możemy polecić je wszystkim którzy oczekują dobrej jakości wykonania, dużej funkcjonalności oraz prostoty konfiguracji. Piętą achillesową APEXa jest jednak jego cena która aktualnie na stronie producenta wynosi 418,23 zł.