Steelseries H Wireless – bezprzewodowe cacko dla wymagających graczy

Profesjonalny gracz nie obędzie się bez sprzętu z najwyższej półki. Chodzi jednak nie tylko o najnowszą konsolę czy najlepsze podzespoły peceta. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się słuchawkom, które sam producent opisuje jako „gadżet z najwyższej półki” - Steelseries H Wireless. Sprawdzamy czy warto zainwestować w sprzęt niezwykle drogi, ale czy wystarczająco dobrze wykonany?


Pierwsze wrażenie – dobra jakość wykonania

Po rozpakowaniu pudełka pierwsze wrażenie z pewnością musi być pozytywne. Słuchawki są ładnie wykonane (zręczne połączenie koloru czarnego oraz pomarańczowego) i, co najważniejsze, sprawiają wrażenie porządnych i mocnych. W istocie jest to prawda, bowiem bez problemu przetrwały kilka upadków z wysokości około metra. Uwagę, już po założeniu, przyciąga także wygodna pianka dopasowująca się zręcznie do kształtu uszu. To czego z pewnością brakuje to odpowiednie wyciszenie. Te pasywne zdarzało się lepsze w innych modelach SteelSeries, aktywnego natomiast brak.

Steelseries H Wireless - zawartość pudełka

Zawartość pudełka

Słuchawki H Wireless i nadajnik

(2) Bateria

(6) Kable: Optyczny, USB, zasilający, analogowy,

przenośny, chat

Adapter zasilający z 4 różnymi, międzynarodowymi końcówkami

Plusem jest natomiast zestaw dwóch wymiennych baterii, z których można korzystać naprzemiennie. W czasie, gdy ładujemy jedną z nich (rzecz jasna z wykorzystaniem ładowarki wbudowanej w transmiter), sprzęt działa nam na drugiej baterii. Warto także wspomnieć o czymś na kształt trybu oszczędzania energii. Słuchawki automatycznie wyłączają się po pewnym czasie po utracie połączenia z transmiterem lub, gdy nie emitują żadnych dźwięków. Dzięki temu unikamy nieprzyjemnych sytuacji rozładowania baterii tylko dlatego, że zapomnieliśmy wcześniej wyłączyć urządzenie rzucone gdzieś w kąt po skończonej zabawie czy pracy.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13, MacBook Pro M1 [23.03.2023]
  • Najlepsze słuchawki gamingowe 2023. Jakie słuchawki dla graczy kupić?

Jeśli już o bateriach mowa – producent zapewnia, że na jednej z nich, słuchawki powinny działać około 20 godzin. Liczba ta nie jest przesadzona i możecie być pewni, że odpowiada rzeczywistości.

Steelseries H Wireless – bezprzewodowe cacko dla wymagających graczy

Wróćmy jeszcze na chwilę do transmitera (nadajnika) jaki musi być podłączony do urządzenia. Oprócz, rzeczonej wcześniej, wbudowanej ładowarki, znajdziemy na nim czytelny wyświetlacz, przycisk oraz pokrętło. Z wykorzystaniem powyższych bez problemu skonfigurujemy podstawowe parametry oraz opcje. Modyfikacji ustawień możemy także dokonać z poziomu samych słuchawek – przy pomocy specjalnego pokrętła (poziom głośności, mix czy EQ).

Wieloplatformowość i nie tylko

Steelseries H Wireless emitują dźwięk w systemie 7.1. Ponadto, zastosowano w nich technologie Dolby Headphone, Dolby Digital oraz Dolby Pro Logic IIx. Atutem słuchawek jest także zastosowanie rozwiązania minimalizującego powstawanie zakłóceń - nieustannie zmieniają częstotliwość, na której komunikują się z odbiornikiem.

Dokładne dane techniczne sprzętu zostały zaprezentowane w tabeli poniżej:

Steelseries H Wireless - parametry techniczne

Słuchawki

Zakres częstotliwości: 20Hz – 20000Hz

Waga: 297g (bez baterii)

Głośność maksymalna: 100dB* SPL @ 1kHz

Gniazda: Tryb kablowy/ gniazdo share, gniazdo Chat, gniazdo mini USB do aktualizacji firmware'u

Nadajnik

Zasięg bezprzewodowy: 12m w linii prostej

Opóźnienie: <16ms, stałe

Gniazda: Wejście analogowe, Wyjście analogowe, mini USB, Wejście optyczne, Wyjście optyczne, zasilanie.

Rodzaj baterii: akumulator Litowo-Jonowy, 1000mAh

Długość działania: 20 godzin na baterię, standardowe użytkowanie

Mikrofon

Zakres częstotliwości: 100Hz – 10000Hz

Rodzaj Mikrofonu: Kierunkowy

Oznaczenia: czerwona dioda LED przy wyciszeniu

Na uwagę zasługuje także możliwość wykorzystanie sprzętu na wielu urządzeniach. Słuchawki bez problemu współpracują z Xboxem, Playstation, PC, Mac, systemami kina domowego, telefonami i tabletami oraz (także bezprzewodowo) z Playstation 4.

Steelseries H Wireless – bezprzewodowe cacko dla wymagających graczy