Stephen Elop: To Apple stworzyło Androida!

Nokia nie jest na sprzedaż, powiedział szef fińskiej firmy, Stephen Elop, zaprzeczając krążącym na ten temat pogłoskom. Przyznał on ponadto, że jego zdaniem to Apple stworzyło...Androida!

Nokia zmieniła swoją strategię rynkową na początku tego roku kiedy to zdecydowała się przejść na platformę Windows Phone 7 Microsoftu. Fińska firma od dłuższego czasu traciła bowiem (również na własne życzenie) udział w rynku. Pierwsze smartfony powstałe na bazie współpracy z gigantem z Redmond powinny pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku.

Wszystko to spowodowało, że zaczęły się pojawiać spekulacje na temat przejęcia fińskiego producenta przez Microsoft lub Samsunga. Podczas odbywającego się w Londynie spotkania Open Mobile Summit, Stephen Elop, szef Nokii, jednoznacznie jednak im zaprzeczył stwierdzając, że jego firma nie jest na sprzedaż.

Elop (dodajmy też, że były pracownik Microsoftu) poza wspomnianą deklaracją wygłosił jednak również znacznie bardziej interesującą tezę. Według niego bowiem, to "Apple stworzyło Androida, lub przynajmniej stworzyło odpowiednie warunki do powstania Androida".

Teza Elopa raczej mija się z prawdą. Wydaje się bowiem, że to raczej sprawka Nokii, której słabość spowodowała, że Google tak szybko przebiło się na rynku z Androidem, najpopularniejszym obecnie mobilnym OS-em.

A wy co sądzicie na ten temat?