Stephen Elop kandydatem na szefa Microsoftu. Eksperci chcą Gatesa

Steve Ballmer potwierdził, że kandydatem na stanowisko nowego szefa Microsoftu jest Stephen Elop.

Kilkanaście dni temu Steve Ballmer, który przejął fotel prezesa Microsoftu po Billu Gatesie w 2000 roku, poinformował, że zamierza odejść ze swojego stanowiska. Kluczową kwestią dla giganta jest więc znalezienie odpowiedniego kandydata (brane mają być pod uwagę zarówno osoby z Microsoftu, jak i z zewnątrz), który według Ballmera ma być wyłoniony w ciągu "najbliższych 12 miesięcy".

Stephen Elop

Obecnie wiemy już (potwierdził to sam Steve Ballmer), że jednym z kandydatów (i to chyba najmocniejszym) na stanowisko nowego szefa Microsoftu jest Stephen Elop. Co ważne, nie będzie on już postrzegany, jako ktoś, kto przyszedł z zewnątrz, gdyż obejmie stanowisko wiceprezesa przejętego przez giganta działu Nokia Devices & Services. Ponadto przecież wcale nie tak dawno odszedł z Microsoftu, aby szefować Nokii.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Kandydatura ta jest jednak mocno kontrowersyjna. Pomimo wielu trafnych decyzji nie udało się bowiem Elopowi wyciągnąć z finansowego dołka Nokii. Nie ulega jednak wątpliwości, że w ostatnich latach potwierdził swoją lojalność względem byłego pracodawcy.

Bill Gates

Niedawno pojawiły się również spekulacje, że na swoje stanowisko może wrócić sam Bill Gates. Analitycy i eksperci są zdania, że byłoby to z korzyścią dla Microsoftu. Czy jest jednak na to szansa? Wydaje się, że niewielka: podobno żona Gatesa oraz jego najbliżsi przyjaciele uważają to za zły pomysł. Prawdopodobnie więc będzie on jedynie służył radą przy wyborze nowego CEO.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: