Stephen King o przemocy w grach

Stephen King napisał wiele powieści, o których nie można powiedzieć, że są przeznaczone dla dzieci. Pomimo tego, autor zabiera głos w sprawie przemocy w grach komputerowych.

Stephen King twierdzi, że gry z dużą dawką przemocy powinny być dla dzieci niedostępne. Niestety pojawia się nam tu tzw. "efekt zakazanego owocu". Im bardziej coś jest zabronione, tym bardziej będzie przez dzieci pożądane. Tak było od zawsze.

Zdaniem Kinga rodzice powinni bardziej interesować się życiem swoich dzieci. I nie chodzi tu o szpiegowanie tego jakie tytuły ich pociecha kupuje w sklepie. Zdaniem pisarza, rola rodziców nie może również ograniczać się do prostego powiedzenia dziecku "nie wolno". Jeśli rodzic zakazuje swojej pociesze grania w jakiś konkretny tytuł, powinien to jeszcze dobrze uzasadnić.

Stephen King jest znanym amerykańskim pisarzem. Jego dzieła to przede wszystkim literatura grozy. King jest autorem takich bestsellerów jak "Zielona Mila", "Miasteczko Salem" czy "Lśnienie". Wiele z jego powieści doczekało się także udanych adaptacji filmowych.


Zobacz również