Stereo i w kolorze

Aby uatrakcyjnić system Linux i sprawić, aby stał się on bardziej popularny, Corel podejmuje współpracę ze specjalistami od multimediów.

Firma Corel, od niedawna oferująca własną wersję Linuxa, postanowiła sprawić, że system ten stanie się bardziej popularny wśród użytkowników komputerów. Do tej pory jedną z bolączek Linuxa był brak wsparcia dla większej liczby dostępnego na rynku sprzętu PC. Jeśli np. konkretna karta graficzna współpracowała z tym systemem operacyjnym, to zazwyczaj i tak nie mógł on w pełni wykorzystać jej możliwości w zakresie akceleracji wideo czy obsługi grafiki trójwymiarowej.

Corel ma nadzieję zmienić tę sytuację, podejmując współpracę z trzema firmami z branży multimedialnej. Znana firma S3 na podstawie zawartego porozumienia dostarczy dla systemu Linux sterowniki do swoich najnowszych kart graficznych. Creative Labs natomiast będzie prawdopodobnie pierwszą firmą na rynku, oferującą firmowe sterowniki kart dźwiękowych specjalnie dla tego sytemu operacyjnego. Corel podjął także współpracę z firmą Bitstream, która dostarczy oprogramowanie, umożliwiające Linuxowi wyświetlanie czcionek Postscript i TrueType.

Mimo wątpliwości niektórych analityków, Corel przewiduje, iż w niedługim czasie aż połowa obrotu firmy może pochodzić ze sprzedaży systemu Linux.

Więcej informacji: www.news.com