Sterowniki dla Me

Producenci sprzętu i oprogramowania zapewniają, że użytkownicy, którzy zainstalują Windows Me, nie będą mieli problemów z kompatybilnością sterowników i aplikacji.

Gdy na początku tego roku pojawił się system Windows w wersji 2000, wielu prywatnych użytkowników zainstalowało go oczekując stabilniejszej pracy niż w przypadku systemów z serii 9x. Jednak okazało się, że dla wielu urządzeń peryferyjnych (w tym np. kart graficznych) nie przygotowano na czas sterowników dla tego systemu. Producenci sprzętu i oprogramowania zapewniają, że taka sytuacja nie zdarzy się w przypadku Windows Millennium. Prace nad nowym systemem zostały formalnie zakończone w czerwcu, co dało firmom wystarczająco dużo czasu, by mogły one przygotować odpowiednie sterowniki.

Choć od premiery Windows Me minęło dopiero kilka dni, niektóre firmy już ogłosiły gotowość do wprowadzenia oprogramowania pracującego pod kontrolą nowego systemu. Dyrektor Symantec Sarah Hicks oświadczyła, że są gotowe wersje wszystkich głównych produktów firmy w wersjach dla Millennium (Norton SystemWorks 2001, Norton AntiVirus 2001, Norton Utilities 2001, Norton CleanSweep 2001 oraz Norton Ghost 2001). Producenci sprzętu (m.in. ATI, Iomega, Adaptec) także zapewniają, że mają gotowe wersje sterowników dla swoich urządzeń. Ponadto duża część sprzętu będzie mogła być poprawnie obsługiwana przez standardowe sterowniki dostarczane wraz z systemem.


Zobacz również