Stery w dłoń!

Microsoft dla miłośników samolotów z lat trzydziestych.

Designerzy z Microsoftu wspierani ludźmi z Zipper Interactive (którzy mają na swoim koncie m.in. znakomitego Mechwarriora 3) pracują nad dość interesującą, lotniczą produkcją Crimson Skies. Nie można jej nazwać symulatorem lotu, ponieważ twórcy postanowili maksymalnie uprościć reguły gry. W efekcie użytkownicy będą mogli w pełni rozkoszować się przyjemnością płynącą z latania.

Fabuła gry przenosi nas do roku 1937, kiedy to w Ameryce Północnej panował ogromny kryzys gospodarczy, a w wielkich miastach ogłoszono prohibicję. My natomiast wcielamy się w rolę powietrznego pirata, który przy pomocy swojej latającej maszyny musi wykonać aż 24 misje. Zadania są oczywiście bardzo zróżnicowane i obejmują m.in. kradzież ściśle tajnego projektu odrzutowca lub niszczenie radzieckich sterowców patrolujących wybrzeże Pacyfiku. Twórcy udostępnili w grze kilkanaście historycznych modeli samolotów, zarówno tych masowo produkowanych, jak i prototypów. Oczywiście nie pominięto trybu multiplayer, który umożliwi kilku graczom rozegranie klasycznego dogfightu (lotniczy odpowiednik deathmatchu) oraz zabawę w zespołach.

Developerzy zapowiadają, że wszystkie prace produkcyjne powinny zostać ukończone w trzecim kwartale 2000 roku. W pudełku oprócz samej płyty z Crimson Skies znajdzie się również dodatkowy CD-ROM zawierający prostą grę planszową oraz przedruki materiałów prasowych pochodzących z lat trzydziestych.


Zobacz również