Steve Ballmer: "sprzedaliśmy 4 mln Windows 8 w trzy dni. Setki milionów w przyszłym roku"

4 mln egzemplarzy rozszerzeń do Windows 8 zostało sprzedanych konsumentom w trakcie pierwszych trzech dni od premiery systemu. Microsoft sprzedał jednocześnie "dziesiątki milionów" licencji korporacyjnych systemu, które klienci biznesowi mogą wdrożyć w dowolnym momencie. Prezes Microsoftu, który przekazał tę informację na konferencji BUILD 2012, zapowiedział, że to dopiero początek.

Steve Ballmer po zaprezentowaniu gorących wyników sprzedaży Windows 8 dodał, że partnerzy handlowi Microsoftu są zadowoleni z premiery systemu. Za przykład posłużyły m.in. brytyjska sieć Dixons, która dzięki premierze Windows 8 odnotowała w weekend 20% wyższą sprzedaż laptopów niż normalnie, a także Hewlett-Packard czy Staples, które odnotowały bardzo pozytywne reakcje klientów.

"Poziom entuzjazmu i głód wiedzy na temat Windows 8, które towarzyszą premierze naszego nowego systemu, są naprawdę znaczące" - powiedział Ballmer. "Setki milionów systemów Windows 8 zostaną sprzedane w przyszłym roku" - dodał prezes Microsoftu.

Zobacz również:

  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8

Ballmer porównał premierę Windows 8 i Windows Phone 8 do takich wydarzeń w historii branży komputerów osobistych jak wprowadzenie do sprzedaży peceta IBM oraz start Windows 95, które wprowadziły komputery do szerokiego grona odbiorców i utorowały drogę do upowszechnienia się internetu.

Prezes Microsoftu zapowiedział, że na rynku już wkrótce pojawi się ponad 400 mln nowych urządzeń z Windows 8, w tym m.in. komputerów All-in-One, tabletów czy laptopów. Będą to urządzenia "nowej generacji sprzętu z Windows 8", które zaoferują szereg nowych możliwości w stosunku do urządzeń "generacji Windows 7". Dodał, że Microsoft rozpoczął prace nad Windows 8 ponad cztery lata temu i zadecydował wówczas, że będzie to system maksymalnie spersonalizowany, przeznaczony na dziesiątki różnego rodzaju urządzeń, tak by każdy mógł wybrać dla siebie najbardziej interesujące go rozwiązanie. Całość wybranych urządzeń ma łączyć jeden ekosystem oparty na chmurze.

Steve Ballmer: "sprzedaliśmy 4 mln Windows 8 w trzy dni. Setki milionów w przyszłym roku"

Microsoft opiera swoją strategię dla Windows 8 i Windows Phone 8 w znacznej części na wynikach sprzedaży Windows 7 - "670 mln sprzedanych kopii Windows 7 daje niesamowity potencjał dla systemu Windows 8" - powiedział Ballmer. Dodał, że każdy posiadacz komputera osobistego z Windows 8, który będzie chciał w pełni wykorzystać jego potencjał, zdecyduje się na smartfona z Windows Phone 8.

Coroczna konferencja BUILD jest organizowana przez Microsoft z myślą o deweloperach aplikacji - zarówno desktopowych, serwerowych, mobilnych, jak i specjalistycznych. W tym roku Microsoft miał do przekazania twórcom aplikacji naprawdę wiele nowości związanych z premierą Windows 8 i Windows Phone 8. Na zachętę, wszyscy obecni dostali of firmy Surface RT 32GB z klawiaturą, smartfon Nokia 920 oraz 100GB miejsca w chmurze SkyDrive.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: