Steve Ballmer w Polsce! O co chciałbyś spytać szefa Microsoftu?

Już za tydzień do Polski zawita najważniejszy człowiek w Microsofcie - Steve Ballmer. Szef koncernu z Redmond będzie gościem konferencji Security Summit & Developer Days 2007. Zamierzamy przygotować obszerną relację z tego wydarzenia - być może uda nam się również zadać szefowi najpotężniejszej firmy w branży IT kilka pytań. Chcemy, abyście Wy pomogli nam w ich przygotowaniu!!!

Konferencja Security Summit & Developer Days 2007 odbędzie się 25 i 26 kwietnia - wiadomo już, że Steve Ballmer pojawi się w naszym kraju w drugim dniu imprezy. Poprowadzi wtedy jedną z prezentacji (jeśli nie zjawicie się na SS&DD 2007, będziecie mogli obejrzeć ją w naszym serwisie - wybiera się na nią nasza ekipa filmowa) - z nieoficjalnych informacji wynika, że jej elementem ma być przedstawienie nowego projektu Microsoftu.

Choć Steve Ballmer w Polsce będzie gościł niezbyt długo, liczymy na to, iż uda nam się zadać mu kilka pytań. Chcielibyśmy, abyście pomogli nam w ich wyselekcjonowaniu - jeśli jest coś, o co chcielibyście zapytać szefa Microsoftu, wpisujcie swoje propozycje w komentarzach. Uważnie przyjrzymy się wszystkim pytaniom i wybierzemy te najciekawsze, które zadane zostaną szefowi Microsoftu. Dobrze przemyślcie swoje propozycje!

Kim jest Steve Ballmer?

Ballmer urodził się 24 marca 1956 roku w Detroit. Od początku widoczne było jego zainteresowanie naukami ścisłymi, w szczególności matematyką. Świadczyły o tym nie tylko świetne oceny ale również liczne wygrane konkursy. Kulminacja jego sukcesów w szkole średniej był egzamin SAT (Standaryzowane testy przeprowadzane przez amerykańskie uniwersytety), w którym osiągnął maksymalny wynik 800 punktów w części matematycznej. To zapewniło mu miejsce na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni świata - Harvardzie.

Steve Balmer

W akademickiej bursie Ballmer zaprzyjaźnił się z Williamem III Gatesem. Dwa lata po zakończeniu studiów otrzymał ciekawą ofertę - Bill Gates zaprosił go do współpracy w małej, rozwijającej się firmie Microsoft. Był rok 1980 i nikt nie przypuszczał jeszcze jaką rolę firma z Albuquerque odegra na rynku IT. W Microsofcie Ballmer pracował na różnych kierowniczych i menadżerskich stanowiskach by w 2000 roku zastąpić Billa Gatesa jako Generalny Dyrektor Wykonawczy (CEO).

Więcej informacji o Ballmerze znaleźć można w tekście "Wizjonerzy czy szarlatani? Część 3: Steve Ballmer".

Microsoft Security Summit & Developer Days 2007 jest konferencją, która stanowi połączenie dwóch znanych seminariów specjalistycznych organizowanych przez Microsoft - "Developer Days" i "Microsoft Security Summit". Spotkanie jest adresowane do programistów i administratorów IT oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę techniczną w zakresie najnowszych technologii informatycznych. Więcej informacji na jej temat znaleźć można tutaj.