Steve Ballmer z Microsoft - trzeci najgorszy technoszef na świecie?

Steve Ballmer własnie został uznany za trzeciego najgorszego szefa na świecie w branży technologii. W badaniu obejmującym 50 CEO największych firm technologicznych na świecie Steve Ballmer zajął 3 miejsce od końca w badaniu na najlepszego szefa.

Steve Ballmer

Serwis Glassdoor.com opracował zestawienie opinii pracowników, którzy oceniali swoich szefów.

Steve Ballmer trzeci od końca - kto jest gorszym szefem od CEO Microsoftu?

Steve Ballmer z Microsoftu został uznany jako trzeci najgorszy technoszef w serwisie Glassdoor.com. Ballmer otrzymał jedynie 35 proc. pozytywnych głosów (rok temu w tym samym badaniu było to 49 proc. głosów). Gorsi od niego są tylko Timothy Morse (szef Yahoo), który otrzymał 31 proc. głosów i Ursula Burns (szefowa Xerox) z wynikiem 28 proc. głosów.

Trzech najlepszych szefów - czyli z kogo Ballmer powinien czerpać przykład?

Wiemy już kto był najgorszym szefem, a kto wypadła najlepiej? Tim Cook, świeżo upieczony następca Steve’a Jobsa osiągnął aż 96 proc., a Larry Page (szef Google) osiągnął 92 proc. głosów. Podium dla najlepszych zamyka Mark Zuckerberg z 89 proc. głosów.

Microsoft niezbyt dobre miejsce do pracy?

Ale to nie koniec złych wieści dla Microsoftu. Korporacja z Redmond nie znalazła się nawet na liście 50 najlepszych miejsc do pracy (w ocenie pracowników). Chociaż lista zawiera wszystkie firmy (nie tyko te technologiczne), to nie jest to dobry sygnał dla Microsoftu. Z firm technologicznych najwyżej znalazł się w tym rankingu Facebook (3 miejsce), Google (5 miejsce) oraz Apple (10 miejsce).

Czy szalony sprzedawca samochodów zrezygnuje?

Ballmer jest świetnym showmanem w stylu szalonego sprzedawcy samochodów, ale Microsoft pod jego kierownictwem nie może się wybić na sukces. W związku z tym już od jakiegoś czasu pojawiają się plotki o rezygnacji Ballmera - (zobacz, kto mógłby zastąpić Ballmera). Jednak w tej chwili nic na to nie wskazuje, by szef Microsoftu miał ustąpić ze stanowiska. Ballmer zapowiedział jakiś czas temu, że zamierza przejść na emeryturę dopiero w 2018 roku. Czy oznacza więc to lata stagnacji dla Microsoftu?

Microsoft - lata dawnej świetności już minęły...

Microsoft ma dzisiaj duże problemy - ewidentnie wypadł z roli wiodącej firmy w świecie elektroniki użytkowej. To już nie lata 90., kiedy Microsoft był rozgrywającym. W ostatniej dekadzie to nie koncern z Redmond nadawał ton światu technologii, lecz takie firmy jak Google, Apple i Facebook. Ballmer przeżył już wiele porażek, przeżyje pewnie i to zestawienie. Pytanie tylko, czy sam Microsoft zamierza jeszcze długo tkwić w miejscu? Jaka będzie przyszłość Microsoft?

Steve Ballmer - powinien zostać czy odejść z funkcji szefa Microsoftu? Jak myślicie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: