Steve Jobs "dyrektorem dekady" wg Fortune

Prezes firmy Apple, Steve Jobs, został uznany przez renomowany magazyn Fortune za "dyrektora dekady".

Steve Jobs to z pewnością jedna z najbardziej znanych postaci rynku IT. Dzięki niemu Apple odniosło ogromny sukces. Potwierdzają to miliony wielbicieli produktów z nadgryzionym jabłkiem oraz wysoka 20 pozycja firmy z Cupertino wśród najlepszych marek na świecie (wg wrześniowego notowania firmy Interbrand).

Warto przypomnieć, że Steve Jobs, który przeszedł w 2004 roku operację usunięcia nowotworu, na początku tego roku tymczasowo zrezygnował z pełnienia funkcji CEO Apple, tłumacząc to problemami ze zdrowiem. Oficjalną przyczyną kilkumiesięcznego urlopu było "zaburzenie gospodarki hormonalnej, spowodowane brakiem odpowiednich protein w organizmie". Pod nieobecność Jobsa firmą kierował Tim Cook, zajmujący stanowisko dyrektora ds. operacyjnych.

Zobacz również:

  • W Twoim iPhonie brakuje pamięci? Sprawdź, jak łatwo zwolnić miejsce na nowe zdjęcia i aplikacje
  • Apple straciło ważne ogniwo. iPhone już nigdy może nie być taki sam

W czerwcu okazało się, że 54-letni Steve Jobs przeszedł dwa miesiące wcześniej operację przeszczepu wątroby. Została ona pomyślnie przeprowadzona w Tennessee, natomiast sam pacjent powrócił już na stanowisko prezesa firmy Apple.

Jobs został uhonorowany tytułem "dyrektora dekady" za tak innowacyjne produkty jak przenośny odtwarzacz muzyczny iPod, smartfon iPhone i sklep iTunes oraz za radykalną przemianę muzycznego i mobilnego rynku.