Steve Jobs nie żyje

W sierpniu cały świat obiegła wiadomość o tym, że Steve Jobs odszedł ze stanowiska dyrektora wykonawczego Apple Inc. Dziś przepełnieni smutkiem żegnamy współzałożyciela firmy i jednego z najsłynniejszych informatyków świata.

Steve Jobs - dla niektórych osób człowiek legenda i prawdziwa ikona biznesu, wizjoner... Apple założył w 1976 roku wraz z kolegą Steve'm Wozniakiem. Jego produkty zrewolucjonizowały przemysł informatyczny, muzyczny oraz telefonię komórkową. Któż z nas nie zna występów Jobsa, nawet jeśli nie pamiętało się jego nazwiska to wizerunek pana w czarnym golfie i dżinsach zapamięta chyba każdy.

Oficjalna przyczyna śmierci Steve'a nie jest znana, wiadomo jednak, że od lat zmagał się nowotworem. W 2004 roku zdiagnozowano u niego rzadko spotykaną odmianę raka trzustki. A wspomniana już wcześniej rezygnacja ze stanowiska może jedynie świadczyć o tym, że było gorzej niż się wszystkim wydawało. W chwili śmierci Jobs miał 56 lat.

Zobacz również:

  • "Steve Jobs" - zobacz biografię założyciela Apple już dziś!
  • HBO GO - Najciekawsze premiery tygodnia [25.10-31.10]
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 02.12.2021]

Łączymy się w smutku z przyjaciółmi i rodziną Jobsa. Pomimo iż to właśnie ich najbardziej dotknęła jego śmierć, stratę odczuwamy chyba wszyscy. Do zobaczenia w lepszym, cyfrowym świecie Steve.