Steve Jobs prezentuje - nowy iPhone 3G

Marzenia fanów Apple na całym świecie spełniły się wraz z poniedziałkową prezentacją iPhone'a oferującego dostęp do szybszych sieci 3G oraz inne funkcje w niższej cenie. iPhone 3G zaprezentowany został przez Steve'a Jobsa na Worldwide Developers Conference w San Francisco.

iPhone korzystający w USA z sieci 3G był niemal 3 razy szybszy niż w sieci EDGE. Wbudowany GPS może być najfajniejszą funkcją zawartą w iPhone 3G. Ikona pokazująca naszą pozycję będzie teraz dokładniejsza i podróżować będzie w czasie rzeczywistym. To umożliwi dostęp do nowych usług oferowanych w danych lokacjach.

Według Apple, nowe funkcje telefonu nie zużywają nadmiernie baterii. Jobs powiedział, że ma ona wytrzymać 5 godzin rozmowy w sieci 3G, 5 do 6 przeglądania stron www i 300 godzin w stanie czuwania. Jest także dobra nowina dla przedsiębiorstw. W poniedziałek Apple wprowadzi kilka zmian oprogramowania aby telefon był lepszy dla biznesu. Będą to Microsoft Exchange korzystający z ActiveSync i wsparcie dla wirtualnych sieci prywatnych Cisco.

Dostępna od 11 lipca wersja 8 GB będzie miała cenę 199 USD, a 16 GB - 299 UD. Do wyboru będą czarne i białe modele. Inne regiony także mogą oczekiwać iPhone'a. W ciągu kilku miesięcy pojawi się w 70 krajach - w tym także w Polsce.

Zobacz to jako wideo.

Przeczytaj o tym więcej w artykule Koniec spekulacji: nadchodzi iPhone 3G{{/a