Steve Jobs trafi do kin - szykuje się film na miarę sukcesu The Social Network?

Wytwórnia Sony Pictures zakupiła prawa do ekranizacji biografii zmarłego w ostatnich dniach Steve'a Jobsa, niezapomnianego szefa Apple. Czy szykuje się kolejny sukces, taki jak The Social Network o twórcy Facebooka, Marku Zuckerbergu?

Steve Jobs

Ledwie kilka dni temu umarł Steve Jobs, a już producenci z Hollywood postanowili to wykorzystać. Sony Pictures planuje już filmową biografię Steve'a Jobsa, opartą na podstawie książki Waltera Isaacsona, eksdyrektora CNN. W filmie ma zostać wykorzystanych 40 wywiadów z samym szefem Apple, a także ponad 100 wywiadów z jego rodziną, przyjaciółmi, a nawet przeciwnikami. Warto przypomnieć, że pod koniec lat 90. powstał telewizyjny film pt. Pirates of Silicon Valley, podejmujący m.in. temat Jobsa. Z pewnością w kinowej biografii poznamy biznesowe sekrety Steve'a Jobsa.

Film o Jobsie ma większy potencjał niż Social Network?

Osobiście uważam, że ekranizacja biografii Jobsa to doskonały pomysł. To mocny materiał na świetny film - zwłaszcza biorąc pod uwagę przypadek niedawnego Social Network (który również został wyprodukowany przez Sony Pictures). David Fincher miał historię o wiele mniejszym potencjale iż biografia Jobsa (film właściwie tylko o samym początku kariery twórcy Facebooka), ale pomimo tego i tak zrobił z tego wybitne kino. Jeżeli film o Jobsie będzie chociaż w połowie tak dobry jak Social Network, to z pewnością nie będziemy rozczarowani. Jednak wszystko zależy od tego, kto napisze scenariusz i kto zostanie reżyserem tego skazanego na sukces biograficznego filmu? Fincher byłby świetnym kandydatem do tej roli...

A Wy kogo widzielibyście za kamerą filmu o słynnym szefie Apple? I kto mógłby zagrać Steve'a Jobsa?

Czytaj: Steve Jobs post mortem - najważniejsze daty z życia szefa Apple

Źródło: Business Insider