Steve Jobs w wirtualnym muzeum - z garażu do najcenniejszej firmy na świecie

Computer History Museum uruchomiło w sieci wystawę poświęconą zmarłemu szefowi Apple - Steve’owi Jobsowi. Poznaj w sieci historię słynnego wizjonera i twórcy Apple.

Steve Jobs

Wystawa w wirtualnym muzeum Computer History Museum została zatytułowana Steve Jobs: From Garage to World's Most Valuable Company i zawiera zdjęcia oraz opisy przedmiotów z kolekcji znajdującej się w muzeum oraz stare materiały wideo z byłym szefem Apple w roli głównej.

Poznaj początki Jobsa w Apple

W kolekcji dostępnej w wirtualnym muzeum szczególnie wart obejrzenia jest 22-minutowy film z 1980 roku, w którym Steve Jobs mówi o samych początkach firmy Apple. W pewny momencie przyznaje się, że on i Steve Wozniak nie wiedzieli zupełnie kto będzie zainteresowany komputerem Apple i że pierwszy Macintosh Jobs i Wozniak skonstruowali właściwie dla siebie, bo nie stać ich było na zakup komputera na rynku.

Steve Jobs - ku pamięci

Z filmu możemy dowiedzieć się, jak dużą role w życiu Jobsa odgrywały nie tylko umiejętności, ale także szczęście. Możemy też zobaczyć jak już w młodym wieku Jobs potrafił być przekonujący, rzeczowy i skupiony. Wystawa opowiada historię życia Steve’a Jobsa za pomocą obrazów, historycznych dokumentów takich jak. np biznesplan dla Macintosha.

Steve Jobs

Steve Jobs

Steve Jobs - dla kogo wirtualna wystawa?

Steve Jobs - jeżeli jesteś jego miłośnikiem, to musisz obejrzeć tę wystawę. A jeżeli nie zachwycasz się Jobsem to i tak powinieneś zajrzeć pod ten adres. Warto wiedzieć więcej o tak ważnej postaci, jaką dla rozrywki elektronicznej (z której wszyscy korzystamy) okazał się Steve Jobs.