Steve Jobs wyjaśnia powody swojej nieobecności na Macworld Expo

Informacja o nieobecności Steve'a Jobsa na tegorocznym Macworld Expo wzbudziła wiele plotek oraz podejrzeń co do stanu zdrowia prezesa Apple. Szef tego amerykańskiego giganta postanowił jednak rozwiać wszystkie wątpliwości i wyjaśnił całą sprawę w specjalnym liście otwartym.

O tym, że Steve'a Jobsa zabraknie na tegorocznym Macworld Expo informowaliśmy jakiś czas temu w artykule pt. "Macworld Expo bez Apple?". Taka decyzja wzbudziła poruszenie wśród udziałowców oraz większych klientów spółki. Teraz prezes tego amerykańskiego giganta postanowił wyjaśnić całą sprawę publikując specjalny list otwarty.

Prezes Apple pisze w nim, że to właśnie problemy zdrowotne i szybka utrata wagi spowodowały że postanowił on spędzić kilka najbliższych tygodni z rodziną. Niemniej jednak Steve Jobs, pomimo przejściowych kłopotów, nadal pozostanie prezesem Apple.

Na list szybko zareagował zarząd spółki wydając krótkie oświadczenie:

"Steve Jobs jest jednym z najbardziej utalentowanych i efektywnych prezesów. Zasługuje on na nasze pełne wsparcie podczas trwającego właśnie okresu rekonwalescencji."

Zobacz także:

Powody, dla których Jobs nie wystąpi na Macworld Expo