Steve Jobs zgarnia III miejsce na liście "Bohaterów Inżynierii"

Steve Jobs został uhonorowany trzecim miejscem na liście "Bohaterów Inżynierii". Wyprzedzili go Isambard Kingdom Brunel i James Dyson, natomiast za nim uplasowali się m.in. Isaac Newton i Albert Einstein.

Lista "Bohaterów Inżynierii" powstała na podstawie badań firmy General Electric (GE), która "przepytała" około 900 młodych anglików uczęszczających na studia inżynierskie. Okazało się, że według nich trzecie miejsce na liście należy się rozpoznawanej na całym świecie postaci, jaką jest Steve Jobs.

Wysokie miejsce Jobsa jest nieco nietypowe, gdyż nie jest on raczej znany z umiejętności czysto technicznych. Ankietowani studenci docenili jednak jego ogromny wkład w stworzenie tak przełomowych produktów jak chociażby iPod.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Jobs został wyprzedzony przez brytyjskiego inżyniera Isambarda Kingdoma Brunela (zajmował się m.in. konstruowaniem statków parowych i mostów oraz budową tuneli) oraz brytyjskiego wynalazcę Jamesa Dysona (znany m.in. z zaprojektowania bezworkowego odkurzacza, którego działanie zostało oparte na zasadzie separacji cyklonicznej).

Za nim w pierwszej dziesiątce uplasowały się natomiast tak znane postaci jak Nikola Tesla, Bill Gates (kolejna "nietypowa" postać w rankingu), Frank Whittle, Isaac Newton, Albert Einstein, Charles Rolls i Henry Royce oraz Thomas Edison.

Warto na koniec dodać, że według najnowszego raportu agencji badawczej Millward Brown, Apple to marka obecnie najwyżej wyceniana na świecie - jej wartość wzrosła w ciągu roku z 83 mld do 152 mld dolarów! Wyprzedziła ona tym samym (i to znacznie) dotychczasowego lidera, czyli firmę Google (jej wartość to obecnie "zaledwie" 111,5 mld dolarów).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: