Steve Wozniak nie ma wątpliwości: Windows Phone jest piękniejszy od Androida

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, przyznał w udzielonym niedawno wywiadzie, że jest pod wielkim wrażeniem systemu Windows Phone. Jego zdaniem pod niektórymi względami przewyższa on zarówno Androida, jak i iOS.


Wywiad ze Steve'em Wozniakiem przeprowadziła współautorka jego biografii, Gina Smith, oraz Dan Patterson. Współzałożyciel Apple w wylewnych słowach przedstawił w nim swoją opinię na temat systemu Windows Phone. Wynika z niej, że mobilny OS Microsoftu jest...piękniejszy od konkurencyjnego Androida i iOS.

"Jestem w szoku. Każdy ekran jest o wiele piękniejszy niż te same aplikacje na Androidzie i iOS" - powiedział Wozniak.

Jest on pod tak wielkim wrażeniem tego systemu, że porównał nawet korzystanie z niego do "współpracy z przyjacielem, a nie narzędziem".

Polecamy: Steve Wozniak: "Macintosh to porażka"

Wozniak jednoznacznie stwierdził ponadto, że nie tylko w porównaniu do Androida, ale również i iOS (!) obsługa smartfona Nokia Lumia (najprawdopodobniej był nim model 900) z Windows Phone jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna.

Jaki jest więc jego ulubiony smartfon? Tutaj nie ma zaskakujących zmian. W dalszym ciągu pozostaje nim iPhone, na co wielki wpływ ma bogactwo programów dla niego przeznaczonych.

Windows Phone otrzymuje poważne wsparcie

Ostatnio pojawiły się również interesujące informacje zza oceanu. Wynika z nich, że tamtejsi operatorzy (AT&T i Verizon) zainwestowali poważne pieniądze w kampanię reklamową nowej Nokii Lumia oraz rozmawiają z Microsoftem na temat szeroko zakrojonej współpracy.

Dlaczego operatorzy zdecydowali się na taki krok? Ze względu na twardą i nieugiętą postawę firmy Apple, która wyciska z nich ostatnie soki niechętnie dzieląc się swoimi niebotycznymi zyskami. Ponadto obawiają się oni ekosystemu, który dla swoich użytkowników buduje Apple, a który może zredukować ich obecność jedynie do zapewnienia połączeń.

Aby walczyć z monopolem Apple operatorzy postanowili więc wesprzeć konkurencyjną platformę Microsoftu, który ze względu na swoją słabą obecnie pozycję na rynku mobilnym chcąc, czy nie chcąc, musi być bardzo elastyczny i otwarty na różne rozwiązania.

Sytuacja Windows Phone

System Windows Phone z pewnością nie jest tak popularny jak by tego sobie życzył Microsoft. Pojawiły się już jednak pewne oznaki świadczące o poprawie tej sytuacji. Według ostatnich danych firmy StatCounter po raz pierwszy w historii udział mobilnych "okienek" na rynku Stanów Zjednoczonych przekroczył bowiem 1%. Związane jest to z wyższą niż oczekiwano sprzedażą wspomnianej wcześniej Nokii Lumia 900.

______________________

Zgadzacie się z opinią Wozniaka?