Steve Wozniak: tablet to komputer dla "zwykłych ludzi"

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple, mówi że tablety są spełnieniem pierwotnych zamierzeń Steve'a Jobsa. Podczas konferencji SNW w Santa Clara, dotyczącej pamięci masowych, Wozniak mało miejsca poświęcił swojej nowej pracy, a znacznie więcej opowiadał o początkach firmy Apple i o tabletach.

Tablety niekoniecznie są dla osób w tym pomieszczeniu. Są dla zwykłych ludzi - powiedział Wozniak na konferencji inżynierów pamięci masowej.

Myślę, że były zamiarem Steve Jobs od dnia, którego stworzyliśmy Apple, ale ciężko było dotrzeć do tego momentu. Musieliśmy przejść przez wiele etapów. Ostatecznie komputery dojrzały do obecnych możliwości i mogą być urządzeniami dla zwykłych konsumentów - powiedział Wozniak.

Współzałożyciel Apple, który nie pracuje tam od 1985 roku, jest obecnie głównym naukowcem w firmie Fusion-io, która produkuje pamięci masowe SSD. Zamiast trzymać się tematu konferencji lub mówić o sowim nowym zajęciu, opowiadał m.in. o czasie spędzonym w Apple i konkurencji na rynku tabletów.

Czytałem dziś na temat tabletów, że te z systemem Android mają wyprzedzić iPady, ale mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie - powiedział Wozniak. Stwierdził również, że nigdy nie pokłócił się ze Stevem Jobsem, a jego odejście wynikało po prostu z tego, że są różnymi ludźmi. Jobs był zainteresowany prowadzeniem firmy, a Wozniak pozostał głównie inżynierem.