Steve Wozniak twierdzi, że powinniśmy zrezygnować z Facebooka

Żywa legenda świata technologii i współzałożyciel Apple - Steve Wozniak ostrzega internautów przed dalszym korzystaniem z platformy Facebook.

Wozniak w wywiadzie udzielonego serwisowi TMZ pokreślił, że w jego odczuciu większość użytkowników powinna usunąć swoje konta z największego na świecie serwisu społecznościowego. Jego zdaniem szczególny niepokój wzbudza liczba narzędzi mogących potencjalnie służyć do podsłuchiwania i analizy użytkowników internetu. Jako jeden z przykładów wymienia sytuację, w której użytkownik klika "lubię to" pod wybraną przez siebie treścią w przekonaniu, że interakcję wykonuje dla samego siebie, lecz jednocześnie nieświadomie dostarcza dane reklamodawcom serwisu z którego korzysta.

Istnieje wiele różnych rodzajów ludzi, a niektóre z zalet Facebooka są warte utraty prywatności

Powiedział Wozniak, jednocześnie dodając, że
Dla wielu osób takich jak ja, dla większości ludzi, moja rekomendacja brzmi: powinieneś wymyślić sposób na wyjście z Facebooka
.

Warto podkreślić, że Steve Wozniak usunął swoje konto Facebook jeszcze 2018 po aferze związanej z pozyskaniem przez Cambridge Analytica danych pochodzących od 87 mln użytkowników Facebooka. Wtedy podkreślił, że Facebook stał się dla niego bardziej negatywny niż pozytywny.

Zobacz również:

  • Steve Woźniak zakłada prywatną firmę kosmiczną
  • Dane 3,8 miliarda użytkowników Facebook i Clubhouse zostały wystawione na sprzedaż