Steven Spielberg pracuje nad trzema grami

Słynny reżyser, razem z Electronic Arts, stworzy trzy gry na różne platformy. Na razie pojawiły się informacje o dwóch z nich. Będą to puzzle na Nintendo Wii i gra akcji tworzona na PLAYSTATION 3 i Xboxa 360.

Steven Spielberg pracuje nad trzema grami
Gra na Wii, znana pod kryptonimem PQRS, będzie symulatorem puzzli. Jak na razie wiadomo tyle, iż ma być "nietypowa w swojej konstrukcji", a także, że będzie można poruszać częściami układanki za pomocą słynnego kontrolera Wii.

Drugi z tytułów, oznaczony kodem LMNO, będzie grą akcji tworzoną na platformy PlayStation 3 i Xbox 360. Gracz wcieli się w rolę eks-tajnego agenta.

Zobacz również:

  • Battlefield 2042 z kolejną ogromną aktualizacją. Sprawdź, co dodaje
  • Battlefield 2042 - gracze miażdżą grę. Pozytywne recenzje nie pomagają, dlaczego?

Choć nie znamy szczegółów dotyczących fabuły LMNO, to już teraz możemy zdradzić, że ogromną rolę w rozgrywce odegra... Wirtualna kobieta. Wiadomo, że towarzysząca głównemu bohaterowi postać będzie zmieniać się w zależności od charakteru interakcji, jaką gracz z nią nawiąże. Autorzy zapowiedzieli, że chodzi o zmiany w "sferze uczuć" oraz "umiejętnościach specjalnych".

Sam Spielberg stwierdził, że chce aby gra miała pewien wpływ emocjonalny na użytkownika.

Niestety, nie wiadomo jeszcze nic o trzecim tytule. Można mieć tylko nadzieję, że jego kod produkcyjny nie będzie składał się jedynie z niewykorzystanych do tej pory przez Spielberga liter alfabetu...