StorVision PSC-100 - wizja przechowywania

W ofercie chińskiej firmy StorVision debiutuje nowy model podręcznego dysku twardego wyposażonego w gniazda dla kart pamięci flash. Dostępne są trzy warianty pojemności 2,5-calowego nośnika: 40, 60 oraz 80 GB.

Do korzystania z PSC-100 nie potrzebujemy pośrednictwa komputera. W szybki i prosty sposób możemy na nim składować dane z kart pamięci. Dysk obsługuje następujące formaty pamieci flash: CompactFlash (typ I oraz II), Microdrive, SmartMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro, Secure Digital, MultiMediaCard, a także XD picture. Podłączenie kart Memory Duo, MiniSD oraz RS MMC wymaga użycia dodatkowego adaptera.

Podświetlany na niebiesko miniaturowy panel LCD dostarcza danych o prędkości transferu, ilości przenoszonych plików, procencie wolnego miejsca na dysku oraz stanie baterii. Dysk obsługiwany jest za pomocą dwóch przycisków i może komunikować się z komputerem za pośrednictwem portu USB 1.1 lub 2.0. Dołączoną baterię wieolokrotnego użytku można ładować poprzez USB lub zewnętrzny zasilacz dołączony do dysku. Za PSC-100 z dyskiem o pojemności 40 GB trzeba zapłacić 95 funtów.

Więcej informacji: StorVision