StoreJet Cloud - mobilny dysk SSD z WiFi

StoreJet Cloud to nowy bezprzewodowy dysk SSD firmy Transcend. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim do współpracy ze sprzętem Apple komunikując się z nim za pomocą technologii WiFi.

StoreJet Cloud to niewielki przenośny dysk SSD kompatybilny z systemami iOS, Android, Windows oraz Mac OS. Korzysta on z technologii WiFi i pozwala na jednoczesną bezprzewodową komunikację z maksymalnie pięcioma różnymi urządzeniami.

Nowość, która stanowić ma uzupełnienie pamięci urządzeń mobilnych, pozwala na zmagazynowanie 32 GB lub 64 GB danych (np. filmy, zdjęcia, muzyka). Jak przystało na urządzenie przenośne, posiada też własne zasilanie pozwalające na 6 godzin aktywnej pracy.

Zobacz również:

  • Wielki test dysków SSD NVMe - który najlepszy do PlayStation 5?

Dla właścicieli przenośnego sprzętu Apple producent przygotował aplikację pozwalającą na zarządzanie plikami multimedialnymi. Warto też dodać, że dostęp do danych na StoreJet Cloud można ograniczyć tylko do autoryzowanych użytkowników, natomiast "standardowe" połączenie z komputerem może być zrealizowane za pomocą interfejsu USB 2.0.

Parametry dysku przedstawiają się następująco:

Waga [g]: 90

Wymiary [mm]: 99 x 54 x 16,5

Wyjście: USB 2.0

Pojemność: 32 GB, 64 GB

Obsługiwane formaty: graficzne - JPEG, JPG, BMP, PNG; dokumentów - PDF, TXT, DOC, PPT, XLS; muzyczne - MP3, WAV; wideo - AVI, MOV, M4V, MP4

Żywotność baterii: 6 godzin podczas aktywnego działania, 8 godzin w trybie playback

Typ baterii: Litowo-polimerowa

Złącze: USB 2.0

Połączenie bezprzewodowe: Wi-Fi 802.11 b/g/n

Kompatybilność z systemami: Windows XP, Vista, 7, Mac OSX 10.5 (lub nowszy), Linux Kernel 2.4 (lub nowszy)

Urządzenie zostało objęte 2-letnią gwarancją, natomiast jego ceny ustalono na poziomie:

- 388 PLN brutto za wersję 32GB

- 685 PLN brutto za wersję 64GB