Storm of Zehir i Mysteries of Westgate "już" w kwietniu

CD Projekt oznajmił, że w kwietniu na polski rynek trafią dwa dodatki do Neverwinter Nights 2 - oficjalny Storm of Zehir oraz rozbudowany mod Mysteries of Westgate. Choć dla fanów NWN 2 jest to niewątpliwie bardzo dobra informacja, to jednocześnie mogą oni odczuwać lekką irytację - zachodnia premiera Storm of Zehir odbyła się bowiem pół roku temu.

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir

Storm of Zehir oferuje szereg rozwiązań, które wzbudzą uśmiech na twarzy każdego fana takich produkcji jak Icewind Dale czy wreszcie legendarne Baldur's Gate. Tytuł oferuje możliwość tworzenia całej drużyny od podstaw (choć interakcje i spontaniczne dialogi pomiędzy postaciami będą się pojawiać), globalną mapę terenu, po której porusza się drużyna oraz co za tym idzie - pełną dowolność w działaniach.

Fabuła Storm of Zehir związana jest z Wybrzeżem Mieczy, które po wojnie z Królem Cieni próbuje się wydostać z gospodarczej zapaści. Jest to trudne, chociażby ze względu na syndykaty handlowe próbujące przejąć całkowitą kontrolę nad ekonomią tego regionu. Gracz ma do wyboru dwie możliwości - wejść w sojusz z syndykatem lub też rozpocząć działalność na własną rękę. Oczywiście tłem tych działań będzie odpowiednia fabuła, która zapewni od 20 do 30 godzin zabawy. Do tego dochodzą nowe klasy (Hellrie Warlock oraz Swashbuckler - awanturnik), rasy, zaklęcia i wiele innych elementów. Co ważne - pojawia się również możliwość rozegrania całej kampanii w trybie cooperative, w sieci (na pewno z czasem zaowocuje to ciekawymi modami i kampaniami mistrzów gry).

Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate

Mysteries of Westgate z kolei jest rozbudowanym modem z oficjalnym logo producenta serii. Fabuła tytułu koncentruje się wokół tajemniczej maski, którą główny bohater zakłada sprowadzając na siebie tajemniczą klątwę. Wiadomo, że mod zaoferuje przede wszystkim bardzo rozbudowaną fabułę. Akcja oraz walka mają w nim zajmować miejsce drugorzędne. Autorzy Mysteries of Westgate twierdzą, że tytuł zaoferuje ponad 15 godzin nowych przygód, w czasie których gracz pozna mroczne tajemnice tytułowego miasta i kanałów jakie się pod nim kryją.

Obydwie gry zostaną wydane w pełnej, polskiej wersji językowej w kwietniu. Storm of Zehir w cenie 79,90 zł, Mysteries of Westgate w cenie 59,90 zł. Firma CD Projekt planuje również wydanie obydwu dodatków w jednym pakiecie w cenie 99,90 zł.