Stormland - najnowsza produkcja Insomniac Games z datą premiery

Podczas trwającej właśnie konferencji Oculus Connect 6 ogłoszono oficjalną datę premiery gry VR - Stormland.

Studio Insomniac Games od dłuższego czasu pracuje nad produkcją dedykowaną VR. Podczas trwającej właśnie konferencji Oculus Connect 6 ujawniono, że Stormland zadebiutuje dokładnie 14 listopada tego roku wyłącznie na goglach Oculus Rift i Oculus Rift S.

Stormland zapowiada się na jedną z najambitniejszych gier dedykowanych VR. W produkcji studia Insomniac wcielamy się w robota ogrodniczego, którego planetę najechała armia agresywnych maszyn. Nasz bohater stanął w obronie swojego domu, jednak nieprzystosowany do walki został niemal doszczętnie zniszczony. W trakcie przygody będziemy musieli odbudować zniszczoną powłokę protagonisty oraz wyposażyć go w narzędzia, które pozwolą mu pokonać najeźdźców i uratować planetę.

Rozgrywka w Stormland skupia się przede wszystkim na eksploracji i walce, całość obserwować będziemy z widoku pierwszej osoby. Należy docenić również oprawę wizualną, która, jak na grę VR, prezentuje się naprawdę dobrze.

Choć wirtualna rzeczywistość stale się rozwija, to na rynku wciąż brakuje tytułów, które mogłyby przyciągnąć graczy na dłużej. Oczywiście znajdziemy kilka "perełek", ale wydaje się, że to wciąż za mało. Z całą pewnością wejście na rynek VR tak renomowanego zespołu jakim jest Insomniac Games przysłuży się rozwojowi wirtualnej rzeczywistości.