Strach się bać, czyli mroczne gry na Halloween

Halloween to czas duchów, upiorów i innych zjaw z zaświatów. Jeśli nie wybierasz się na imprezę Halloweenową, może chcesz poczuć dreszczyk grozy? Oto kilka darmowych gier, które z pewnością spowodują szybsze bicie Twojego serca!

Wszystkie tytuły na poniższej liście łączy kilka cech wspólnych. Po pierwsze - są to gry darmowe. Po drugie - to produkcje niezależne, często tworzone przez pojedyncze osoby. Po trzecie - dla osiągnięcia klimatu, we wszystkie należy grać w ciemnym pomieszczeniu i ze słuchawkami na uszach. I po piąte - są to gry w klimacie horroru, dlatego też nie doradzam ich osobom o słabych nerwach - nieraz można przy nich autentycznie się wystraszyć. Można także dodać, że większość z nich to tytuły krótkie, do ukończenia których potrzeba od nawet 15 do ok. 40-50 minut. Dlatego w sam raz nadają się nie tylko na Halloween, ale na chwilę relaksu (upiornego, ale zawsze) po dniu pracy czy nauki o każdej porze roku i bez specjalnych okazji.

Tenome

Tenome to gra w stylu survival horror. Protagonistą jest nastolatek, który został zamknięty w szkole. Budynek zaś został zbudowany na dawnym cmentarzu, zaś nocą nawiedza go tytułowy Tenome - humanoidalny upiór, który ma oczy umieszczone we wnętrzach dłoni. Zadaniem gracza jest dostanie się do wyjścia ze szkoły, a następnie zdobycie klucza i powrót do wyjścia. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ klucz może znajdować się w jednym z kilkunastu pomieszczeń na piętrze i parterze, a w każdej chwili można natknąć na upiora - gdy zobaczy on kierowaną przez gracza postać, natychmiast rusza w pogoń. Nie można pozwolić mu się dopaść i trzeba uciekać, jednak uwaga - ponieważ protagonista jest astmatykiem, gdy biegnie zbyt długo, ma problem z oddychaniem i samoczynnie staje. Tenome to krótka produkcja, stworzona w ciągu zaledwie 48 godzin, ale ma swój klimat i nastrój.

Zobacz również:

  • Najlepsze monitory szerokokątne dla graczy i profesjonalistów
  • W co grać na Androidzie, kiedy nie masz dostępu do WiFi? Te gry są idealne nawet na sesje offline
Strach się bać, czyli mroczne gry na Halloween

Tenome

Kliknij tutaj, aby pobrać Tenome!

The Plague

The Plague to mroczny survival horror, którego akcja osadzona jest w XVII wieku, gdy zaraza pustoszyła Londyn. Sterujesz tu postacią, która budzi się w cmentarnej kaplicy. Musisz z niej wyjść, a następnie odnaleźć w mroku wyjście z cmentarza. Nie będzie to łatwe z dwóch powodów. Pierwszy - ponieważ widoczność jest bardzo słaba. Możesz ją zwiększać, zbierając porozstawiane po nagrobkach dynie. Drugi, znacznie groźniejszy, to mroczna istota, która poluje na Ciebie. Spotkanie kończy się natychmiastową śmiercią. The Plague ma ciężki, mroczny klimat i z pewnością spodoba się miłośnikom upiornych historii.

Strach się bać, czyli mroczne gry na Halloween

The Plague

Kliknij tutaj, aby pobrać The Plague!

Notes of obsession

Notes of obsession to survival horror. Rozgrywa się w deszczowym wieczór w typowym, szwedzkim domu. Główną bohaterką jest kobieta, która czeka na powrót męża i syna z meczu hokejowego. Niepokoją ją jednak dziwne odgłosy dobiegające z pustego pokoju dziecka. Gdy udaje się tam, znajduje pozytywkę - jej nakręcenie pozwala zobaczyć magiczne znaki na ścianach i sprzętach domowych. Musi odnajdywać je wszystkie, aby otwierać kolejne drzwi budynku, a jej celem jest odblokowanie skrytki w salonie. Po co? Aby zwalczyć coś, co pełza w ciemności... Notes of obsession wykonane zostało przy użyciu silnika Unity, dzięki czemu osiągnięto doskonałe efekty wizualne. Ze względu na naprawdę nieprzyjemny klimat polecamy ten tytuł tylko osobom dojrzałym.

Strach się bać, czyli mroczne gry na Halloween

Notes of obsession

Kliknij tutaj, aby pobrać Notes of obsession dla systemów 32-bit

Kliknij tutaj, aby pobrać Notes of obsession dla systemów 64-bit

Human

Porucamy ciepły, aczkolwiek nieprzyjemny dom w Szwecji, aby przenieść się dalej na północ. Human to trzymający w napięciu survival horror, którego akcja została osadzona w kompleksie przemysłowym na Alasce. Gracz kieruje to ratownikiem, który przybywa zbadać, dlaczego z fabryki nie dochodzą żadne wieści. Jak się szybko okazuje, towarzyszy mu złowieszcza obecność, sprawiająca, że nie wiadomo, co jest prawdą, a co szaleńczymi wizjami. W praktyce gameplay to przemierzanie mrocznych pomieszczeń i odkrywanie wskazówek, nie zabraknie także kilku zagadek do rozwiązania. Human polecany jest przede wszystkie dla graczy ze znajomością języka angielskiego. Klimat przypomina tu takie hity jak gry z serii Penumbra czy SCP.

Strach się bać, czyli mroczne gry na Halloween

Human

Kliknij tutaj, aby pobrać Human dla systemów 32-bit

Kliknij tutaj, aby pobrać Human dla systemów 64-bit

Mind’s Eyes

Mind’s Eye's to gra dla ludzi o mocnych nerwach. Patrzymy w niej z perspektywy pierwszej osoby, a protagonista znajduje w parterowym domu jednorodzinnym. Jest wieczór, a z pozostałych pomieszczeń dochodzą niepokojące odgłosy… i zaczynają dziać dziwne rzeczy. Co się dzieje? To właśnie trzeba odkryć. Gameplay to eksploracja domu i odkrywanie coraz to nowszych zmian. Momentami można się naprawdę wystraszyć!

Strach się bać, czyli mroczne gry na Halloween

Kliknij tutaj, aby pobrać Mind’s Eye's!

Shoot Your Nightmare: Halloween Special to shooter fpp, w którym zadaniem gracza jest znalezienie trzynastu miseczek z cukierkami w opuszczonej wiosce. Niestety – nie dość, że samo ich odszukanie jest trudne, to jeszcze po terenie grasują dziwne, galaretowate stwory. Na szczęście otrzymuje się cztery rodzaje broni palnej, za pomocą których można je skutecznie eliminować - jednak w każdym przypadku potrzeba przynajmniej kilku strzałów. Shoot Your Nightmare: Halloween Special nie jest długą grą, jednak miseczki rozmieszczone są tak sprytnie, że trzeba spędzić na ich odszukaniu co najmniej dwadzieścia minut.

Strach się bać, czyli mroczne gry na Halloween

Kliknij tutaj, aby pobrać Shoot Your Nightmare: Halloween Special!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: