Stranger Than Fiction

Dobry thriller sensacyjny nie istnieje bez odpowiedniej obsady aktorskiej. W przypadku "Stranger Than Fiction" jest ona bardzo dobra. W filmie zagrały młode, ale doświadczone już gwiazdy amerykańskiego kina. Dina Meyer (w filmie Emma), zwracająca przede wszystkim uwagę swoją urodą atrakcyjnej blondynki, to w filmie postać nr 1. Warto podkreślić, że jest to aktorka, która prócz wrodzonych walorów zewnętrznych posiada również spory talent sceniczny. W swoim dorobku ma wiele interesujących ról, takich jak w "Johnnym Mnemonicu". U boku Keanu Reevesa zaprezentowała swoje wielkie możliwości, zdobywając tym samym wymarzoną popularność.

Stranger Than Fiction
Stranger Than Fiction

W postać bogatej Violet wcieliła się w filmie równie atrakcyjna Natasha Gregson Wagner. Na prawdziwe uznanie widzów zasłużyła dzięki roli Caroline Fortis w nominowanej do nagrody Złotego Globu komedii romantycznej "High Fidelity".

Najbardziej doświadczonym aktorem spośród pierwszoplanowej obsady filmu jest Todd Field, występujący w podwójnej postaci Donovana i Austina. Warto podkreślić, że Field odniósł w przeszłości wielki sukces jako reżyser i scenarzysta dramatu zatytułowanego "In the bedroom". Jego dzieło zostało nominowane do nagrody Oscara aż w pięciu kategoriach. Swój duży talent aktorski miał szansę zaprezentować na planie głośnych thrillerów "Oczy szeroko zamknięte" i "Twister". Nieco skromniej prezentuje się filmografia, ostatniego z głównej obsady "Stranger Than Fiction", MacKenzie Astina. Widzowie na całym świecie pamiętają go przede wszystkim jako Henry'ego Villarda we wzruszającym dramacie wojennym Richarda Attenborough "In Love and War".

''Bajeczne fortuny'': Wojenne łupy

Czwarty z serii film dokumentalny opowiadający o bogactwie i ludziach, którzy dorobili się wielkich fortun. Sztuka prowadzenia wojen od dawien dawna opiera się na zapewnieniu armii odpowiedniego uzbrojenia, środków łączności i logistyki. Przekonano się o tym również w obfitującym w konflikty zbrojne XX stuleciu. Okazuje się, że obie wojny światowe przyczyniły się do powstania wielu olbrzymich fortun.

Wojna, która z jednej strony niesie śmierć i zniszczenie, z drugiej często jest motorem rozkwitu wielu dziedzin gospodarki. Nasz film wyjaśnia jak działa taki mechanizm.

Bajeczne fortuny "Fabulous Fortunes" | © 1998 British Pathe/Trans World International Czyta Tomasz Orlicz