Stranger Things - 4 sezon wielkim hitem Netflixa? Przegląd recenzji

W sieci dostępne są już pierwsze recenzje 4 sezonu Stranger Things. Sprawdzamy, co o serialu sądzą redakcje z całego świata.

Stranger Things (fot. Netflix)

Pierwsza część 4 sezonu Stranger Things zadebiutuje na Netflix już w najbliższy piątek. Tego dnia w serwisie streamingowym pojawi się 7 odcinków. Na dwa finałowe epizody będziemy musieli poczekać do lipca. Po zwiastunach i informacjach od twórców, możemy się spodziewać kolejnego wielkiego hitu. W serwisie Rotten Tomatoes pojawiły się już pierwsze recenzje. Aktualnie najnowszy sezon może pochwalić się oceną na poziomie 93 % na podstawie 40 opinii.

Sprawdzamy, co na temat 4 sezonu Stranger Things sądzą recenzenci z całego świata.

Stranger Things, sezon 4A - przegląd recenzji

  • Tara Bennett - Paste Magazine

W Stranger Things, sezon 4 jest wiele rzeczy do kochania, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój postaci i zmianę klimatu, która w pełni obejmuje tropy najlepszych horrorów z lat 80-tych.

  • Sophie Butcher - Empire Magazine

Najbardziej złowieszczy sezon Stranger Things wciąż wie, jak wywołać ciarki na plecach.

  • Allison Rose - FlickDirect

Sezon 4 może być po prostu najlepszym z dotychczasowych, co pokazuje, jak dobrze obsada i ekipa wykonała wspaniałą pracę.

  • Rachel Leishman - The Mary Sue

Dla mnie jest to idealna kontynuacja sezonu 3 i świetna kontynuacja historii.

  • Joy Press - Vanity Fair

Stranger Things zawsze szło na granicy między hołdem a pastiszem i czasami kończy się to po złej stronie. Dziwne jest to, że obsada pozostaje tak urocza, że naprawdę nie mam nic przeciwko obserwowaniu, jak wykonują te ruchy.

  • Charles Pulliam-Moore - The Verge

Ponieważ Stranger Things 4 wywołuje satanistyczną panikę, która ogarnęła rodziców z lat 80., którzy nie rozumieli, dlaczego ludzie chcą walczyć ze smokami w lochach, masz wrażenie, że jest to kierunek, w którym bracia Duffer zawsze planowali iść.

  • Patrick Cavanaugh - ComicBook.com

Gdy opowieść znajdzie swój rytm, przenosi horror na nowy poziom i pogłębia złożoną historię Hawkins.

Wygląda więc na to, że 4 sezon Stranger Things ma okazje zostać najlepszym z całej serii. Przerwa związana z epidemią COVID mogła wyjść twórcom na dobre, ponieważ stworzyli kolejny wielki hit, kiedy poprzeczka i tak była zawieszona już bardzo wysoko. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak z niecierpliwością czekać na premierę, aby przekonać się o tym wszystkim na własnej skórze.

Zobacz również: