Stranger Things: te utwory podbijają serca fanów [TOP 10]

Jesteśmy świeżo po premierze 4 sezonu Stranger Things. Nasze serca zdobyła nie tylko fabuła, ale i ścieżka dźwiękowa towarzysząca serialowi - w tym odkrywaniu prawdy o Vecnie. Sprawdź, które utwory powinny znaleźć się na twojej playliście!


Stranger Things: te utwory podbijają serca fanów [TOP 10]

Jako widzowie, najbardziej oczekujemy na wyjaśnienie zagmatwanych losów bohaterów i towarzyszących im zagadek, jednak na dobrą produkcję składają się również inne elementy. Wyselekcjonowane soundtracki przenoszą nas do świata fikcji, wpływając na emocje i postrzeganie. Jak wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis, muzyka pozwala na formowanie wspomnień, ale i zapamiętywanie odczuć/zdarzeń.

Przedstawiamy TOP 10 utworów z czwartej części Stranger Things, które ponownie przeniosą Cię do tajemniczych zagadek, a i umilą dzień!

Zobacz również:

  • Wszystkie ofiary strajku scenarzystów. Na jakie seriale poczekamy dłużej?

Running Up That Hill - Kate Bush

Drugie życie zyskuje utwór autorstwa Kate Bush z 1985 roku, będący singlem albumu "Hounds of Love". Po raz pierwszy w serialu, utwór pojawił się już w premierowym odcinku, jednak usłyszymy go również w dalszej części. Co ciekawe, obecnie piosenka zajmuje 13 miejsce na świecie wedle popularności na Spotify (Top 200), a 1 w serwisie iTunes (Top 100).

California Dreamin' - The Beach Boys

W pierwszym epizodzie mamy okazję usłyszeć również przebój z 1986 roku. Jak wynika z wywiadu z Michelle Phillips, został on zainspirowany nostalgią i tęsknotą za domem. W serialu Stranger Things, utwór pojawia się konkretniej podczas sceny, gdy Jedenastka czyta list od Mike'a.

You Spin Me Round - Dead Or Alive

Serial po raz kolejny udowadnia, że ścieżka dźwiękowa uraczyłaby niejednego fana muzyki z lat 80-tych. Wykonanie You Spin Me Round jest wspomnieniem z roku 1985, kiedy to utwór brytyjskiej grupy zdobywał sławę na świecie. Bohaterom towarzyszy zaledwie moment, podczas drugiego odcinka.

Dream A Little Dream Of Me - Louis & Ella

Autorem jazzowego utworu jest Fabian Andre, Wilbur Schwandta oraz Gus Kahna (pierwotnie wydany w 1931 roku). Wersja stworzona przez tytułowy duet powstała natomiast w 1958 roku i pojawia się w 4 odcinku serii Stranger Things.

Detroit Rock City - Kiss

Przenosimy się do 1976 roku, kiedy to grupa Kiss wydała utwór Detroit Rock City. Najprawdopodobniej opisuje on prawdziwą historię tragedii, gdy fan zespołu wpada pod pędzącą ciężarówkę jadąc w pośpiechu na koncert grupy. Ścieżkę dźwiękową serialu wzbogaca już w pierwszym epizodzie.

Travelin' Man - Ricky Nelson

Zbliżamy się do 5 epizodu, w którym produkcję umila Ricky Nelson. Piosenka została upubliczniona w 1961 roku i zajęła pierwsze miejsce m.in. na liście Billboard Hot 100 (USA), Cash Box Top 100 (USA) oraz Singles Chart (UK). Opowiada o podróżniku przemierzającym świat, a także kobietach tytułowanych wdzięcznymi epitetami.

Tarzan Boy - Baltimora

Włoski przebój grupy Baltimora z 1985 roku towarzyszy nam podczas drugiego odcinku serialu. Konkretniej, wybrzmiewa podczas wrotkarskiej wycieczki bohaterów takich jak Eleven, Mike i Will. Choć hit liczy już ponad 35 lat, nie sposób zapomnieć odgłosów Tarzana podczas refrenu.

The Cramps - Fever

Jeśli pamiętacie wydarzenia towarzyszące przedstawieniu Eddie, zapewne zapadła wam w pamięć również ścieżka dźwiękowa należąca do The Cramps. W serialu występują aż dwa utwory punk rockowej grupy, choć akurat w tym przypadku mowa o romantycznym kawałku Fever z 1980 roku.

Guardian Angel - Fergus MacRoy

Louis & Ella to nie jedyni przedstawiciele jazzu pośród soundtracków Stranger Things 4! Równie wyjątkowy utwór wydany w 1964 roku należy do Fergusa MacRoy'a - usłyszeliśmy go w 3 odcinku serii.

Nina, o sia la Pazza per Amore - Cecilia Bartoli

Pora na coś znacznie spokojniejszego, a mianowicie twórczość Giovanniego Paisiello w wykonaniu Cecilii Bartoli z 1992 roku. Grą zajął się György Fischer. Przyjemna i wyważona melodia jest tłem wydarzeń, jednak nie mogła ona umknąć naszej uwadze.

Koniecznie zajrzyj do: "Stranger Things" – czy będzie spin-off? Zbieramy wszystkie informacje.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: