Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa

Premiera poprzedniego sezonu była już ponad rok temu. Fani z niecierpliwością czekają na 4 sezon Stranger Things. Co planują twórcy? Wszystko co wiemy znajdziecie w tym wpisie. Plotki, oficjalne materiały - wszystko to postanowiliśmy zebrać dla Was w jednym miejscu. Zapraszamy do lektury.


Ten serial już dawno zakorzenił się zarówno w amerykańskiej, jak i światowej popkulturze. Ze świecą szukać kogoś, do kogo nie doszła sława Stranger Things, a i nie ma co się dziwić takiemu stanowi rzeczy. Klimat lat 80 dla millenialsów jest przyjemnym powrotem do dzieciństwa, a dla młodszych widzów ciekawą podróżą do czasów młodości rodziców. Opowieść o grupce młodych przyjaciół i ich próbie stawania do walki z postacią z horroru zawładnęła sercem niejednego widza, co ma przełożenie w niemałej i ciągle rosnącej popularności produkcji Netflixa. Odpowiedzią na to jest 4 sezon, który ma być sprawną kontynuacją poprzednich.

Stranger Things sezon 4 - kiedy premiera?

Jeszcze niedawno nieśmiałe pogłoski mówiły o początku roku 2021. Potwierdził to jeden z aktorów, David Harbour, który odpowiadał na pytania widzów na Q&A zorganizowanym na Instagramie. Jednak miało to miejsce jeszcze przed pandemią koronawirusa, przez co planowana premiera 4 sezonu została przesunięta na późniejszy termin. Sami twórcy nie kryją się z tym i mówią otwarcie o trudach organizowania planu zdjęciowego w czasach epidemii. Ograniczenia liczby osób pracujących na zdjęciach bardzo utrudniają pracę ekipy, która na planie nierzadko liczy sobie od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Dodatkowe problemy ze swobodnym podróżowaniem, rekomendowanie utrzymywania odległości co najmniej dwóch metrów - to problemy natury technicznej, z którymi wszyscy twórcy muszą się teraz mierzyć.

Nie inaczej jest z ekipą serialu Stranger Things, więc i w tym przypadku premiera najprawdopodobniej może się opóźnić. Wszystko zależy od sytuacji na świecie oraz w Atlancie i Nowym Meksyku, czyli w drugiej lokalizacji, w której nagrywana jest 4 część sezonu Stranger Things. Co ciekawe, część zdjęć została wykonana na Litwie, tam gdzie nagrywany był też inny popularny serial “Czarnobyl”, jednak te udało się zamknąć przed epidemią koronawirusa, dokładnie 14 lutego. Tego samego dnia na fanpage'u serialu i na jego instagramowej wersji, twórcy umieścili krótką zapowiedź tego co nas czeka na premierze.

O czym będzie 4 sezon?

Można powiedzieć, że do tej pory każdy sezon miał swojego bohatera prowadzącego. W pierwszej części za rękę prowadziła nas Joyce, w drugiej Will, w trzeciej wszyscy zostali właściwie podzieleni na grupy, a w czwartej…? Niewielką zajawkę twórcy umieścili po końcu ostatniego odcinka 3 sezonu. Umieszczanie sceny po napisach nie jest niczym nowym dla widzów, jednak w przypadku serialu Stranger Things do tej pory nie miało to miejsca.

Scena ta daje nam pewną nadzieję, że Jim Hopper przeżył, co poniekąd potwierdza się w zajawce udostępnionej w lutym. Czy to właśnie o nim dowiemy się w końcu czegoś więcej? Do tej pory nie ujawniono zawartości tajemniczych pudełek (z napisami Nowy York, Wietnam i Ojciec) znalezionych przez Jedenastkę na strychu domu policjanta. Czy teraz dowiemy się, jakie historie kryją? Wiele na to wskazuje.

Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa

Poza postacią Coopera, na kontynuację roli w 4 sezonie Stranger Things może liczyć: Jedenastka (Millie Bobby Brown), Will (Noah Schnapp), Mike (Finn Wolfhard), Dustin (Gaten Matarazzo), Lucas (Caleb McLaughlin), Max (Sadie Sink), Steve (Joe Keery), Joyce (Winona Ryder), Nancy (Natalia Dyer) oraz Robin (Maya Hawke).

Dla zniecierpliwionych fanów - niespodzianka

Twórcy Stranger Things od początku promocji serialu dali się poznać jako osoby dbające o swoich widzów pod względem PRowym. Chętnie dzielą się materiałami filmowymi z tzw. backstageu, a aktorzy opowiadają w wywiadach, jak wyglądają relacje między ludźmi zaangażowanymi w serial, o tym jak na nich wpłynął i jak to wszystko wygląda poza kamerami. Dzięki temu my, widzowie, jesteśmy w stanie poznać aktorów nie tylko ze strony zawodowej, ale także prywatnej.

Takim materiałem podzielili się z nami teraz. 4 lipca 2020 roku minął rok od premiery ostatniego sezonu. Do publikacji 4 części jeszcze daleko i można powiedzieć, że nie pozostawiono widzów z niczym. Tym razem jest to wideo, w którym twórcy i aktorzy opowiadają o ich pracy nad 3 sezonem oraz o tym, jak rozwinęły się odgrywane przez nich postaci. Reżyserzy Matt i Ross Duffer, producent Shawn Levy oraz kilka osób z obsady aktorskiej to postacie, których możemy posłuchać.

Zobacz również Wiedźmin – wszystko co musicie wiedzieć na temat 2 sezonu serialu Netflixa

Aktualizacja: 03 sierpnia 2020 18:51