Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa [Aktualizacja]

Premiera poprzedniego sezonu była już ponad rok temu. Fani z niecierpliwością czekają na 4 sezon Stranger Things. Co planują twórcy? Wszystko co wiemy znajdziecie w tym wpisie. Plotki, oficjalne materiały - wszystko to postanowiliśmy zebrać dla Was w jednym miejscu. Zapraszamy do lektury.


Ten serial już dawno zakorzenił się zarówno w amerykańskiej, jak i światowej popkulturze. Ze świecą szukać kogoś, do kogo nie doszła sława Stranger Things, a i nie ma co się dziwić takiemu stanowi rzeczy. Klimat lat 80 dla millenialsów jest przyjemnym powrotem do dzieciństwa, a dla młodszych widzów ciekawą podróżą do czasów młodości rodziców. Opowieść o grupce młodych przyjaciół i ich próbie stawania do walki z postacią z horroru zawładnęła sercem niejednego widza, co ma przełożenie w niemałej i ciągle rosnącej popularności produkcji Netflixa. Odpowiedzią na to jest 4 sezon, który ma być sprawną kontynuacją poprzednich.

Stranger Things sezon 4 - kiedy premiera?

Jeszcze niedawno nieśmiałe pogłoski mówiły o początku roku 2021. Potwierdził to jeden z aktorów, David Harbour, który odpowiadał na pytania widzów na Q&A zorganizowanym na Instagramie. Jednak miało to miejsce jeszcze przed pandemią koronawirusa, przez co planowana premiera 4 sezonu została przesunięta na późniejszy termin. Sami twórcy nie kryją się z tym i mówią otwarcie o trudach organizowania planu zdjęciowego w czasach epidemii. Ograniczenia liczby osób pracujących na zdjęciach bardzo utrudniają pracę ekipy, która na planie nierzadko liczy sobie od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Dodatkowe problemy ze swobodnym podróżowaniem, rekomendowanie utrzymywania odległości co najmniej dwóch metrów - to problemy natury technicznej, z którymi wszyscy twórcy muszą się teraz mierzyć.

Nie inaczej jest z ekipą serialu Stranger Things, więc i w tym przypadku premiera najprawdopodobniej może się opóźnić. Wszystko zależy od sytuacji na świecie oraz w Atlancie i Nowym Meksyku, czyli w drugiej lokalizacji, w której nagrywana jest 4 część sezonu Stranger Things. Co ciekawe, część zdjęć została wykonana na Litwie, tam gdzie nagrywany był też inny popularny serial “Czarnobyl”, jednak te udało się zamknąć przed epidemią koronawirusa, dokładnie 14 lutego. Tego samego dnia na fanpage'u serialu i na jego instagramowej wersji, twórcy umieścili krótką zapowiedź tego co nas czeka na premierze.

O czym będzie 4 sezon?

Można powiedzieć, że do tej pory każdy sezon miał swojego bohatera prowadzącego. W pierwszej części za rękę prowadziła nas Joyce, w drugiej Will, w trzeciej wszyscy zostali właściwie podzieleni na grupy, a w czwartej…? Niewielką zajawkę twórcy umieścili po końcu ostatniego odcinka 3 sezonu. Umieszczanie sceny po napisach nie jest niczym nowym dla widzów, jednak w przypadku serialu Stranger Things do tej pory nie miało to miejsca.

Scena ta daje nam pewną nadzieję, że Jim Hopper przeżył, co poniekąd potwierdza się w zajawce udostępnionej w lutym. Czy to właśnie o nim dowiemy się w końcu czegoś więcej? Do tej pory nie ujawniono zawartości tajemniczych pudełek (z napisami Nowy York, Wietnam i Ojciec) znalezionych przez Jedenastkę na strychu domu policjanta. Czy teraz dowiemy się, jakie historie kryją? Wiele na to wskazuje.

Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa [Aktualizacja]

Poza postacią Coopera, na kontynuację roli w 4 sezonie Stranger Things może liczyć: Jedenastka (Millie Bobby Brown), Will (Noah Schnapp), Mike (Finn Wolfhard), Dustin (Gaten Matarazzo), Lucas (Caleb McLaughlin), Max (Sadie Sink), Steve (Joe Keery), Joyce (Winona Ryder), Nancy (Natalia Dyer) oraz Robin (Maya Hawke).

Dla zniecierpliwionych fanów - niespodzianka

Twórcy Stranger Things od początku promocji serialu dali się poznać jako osoby dbające o swoich widzów pod względem PRowym. Chętnie dzielą się materiałami filmowymi z tzw. backstageu, a aktorzy opowiadają w wywiadach, jak wyglądają relacje między ludźmi zaangażowanymi w serial, o tym jak na nich wpłynął i jak to wszystko wygląda poza kamerami. Dzięki temu my, widzowie, jesteśmy w stanie poznać aktorów nie tylko ze strony zawodowej, ale także prywatnej.

Takim materiałem podzielili się z nami teraz. 4 lipca 2020 roku minął rok od premiery ostatniego sezonu. Do publikacji 4 części jeszcze daleko i można powiedzieć, że nie pozostawiono widzów z niczym. Tym razem jest to wideo, w którym twórcy i aktorzy opowiadają o ich pracy nad 3 sezonem oraz o tym, jak rozwinęły się odgrywane przez nich postaci. Reżyserzy Matt i Ross Duffer, producent Shawn Levy oraz kilka osób z obsady aktorskiej to postacie, których możemy posłuchać.

Aktualizacja 17.12.2020

W ostatnim czasie pojawiło się parę nowinek dotyczących tak oczekiwanego, 4 sezonu serialu Stranger Things. Szczególna większość dotyczy obsady produkcji. Kogo więc możemy spodziewać się na ekranie w przyszłym roku?

Jak się okazuje swoją rolę w serialu Stranger Things odegra Jamie Campbell Bower. Do tej pory ceniony jest za wystąpienia w takich produkcjach jak: "Dary Anioła: Miasto kości" (ocena aktorstwa na 8,6), "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I i II" (ocena 8,1 i 8,0), "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" (ocena 7,7) oraz "Zmierzch: Przed świtem. Część 2" (ocena 7,5). Według przecieków Jamie Bower wcieli się w pracownika szpitala psychiatrycznego. Biorąc pod uwagę rangę aktora podejrzewamy, że rola nie będzie epizodyczna, a raczej drugo, lub trzecioplanowa.

Freddy Krueger

Kolejnym ciekawym aktorem, który pojawi się w serialu jest Robert Englund. Mężczyzna jest znany wielu z nas z kultowej już serii "Koszmar z ulicy Wiązów", gdzie wcielił się w mordercę. Najwyraźniej producenci serialu uznali, że wychodzi mu to na tyle dobrze, że i w "Stranger Things" odegra rolę zabójcy. I w tym przypadku spodziewamy się kluczowej wagi roli dla serialu, aniżeli epizodycznej.

Inni, mniej znani aktorzy to między innymi Eduardo Franco, który zagra przyjaciela Jonathana oraz Joseph Quinn, który wcieli się w metalowca prowadzącego klub The Hellfire Club w Hawkins. Póki co ciężko ocenić, czy te role będą kluczowe dla fabuły serialu.

Poza tym na twitterze Stranger Things 4 pojawiły się zdjęcia z planu filmowego. Zapowiada się naprawdę ciekawie i mrocznie! Czy to znaczy ze Demagorgon powróci?

Aktualizacja 13.01.2021

Znamy datę premiery 4 sezonu Stranger Things, ale czy na pewno? W ostatnim czasie na Twitterze pojawiły się wpisy mówiące o konkretnej dacie, która według plotek to 21 sierpnia 2021 roku. Szczęśliwi fani udostępniali tę informacje mimo braku oficjalnego stanowiska producentów serialu. Użytkownik o nazwie Lewys postanowił zapytać jednego z twórców produkcji czy to prawda. Shawn Levy krótko zdementował tę plotkę.

Póki co nadal nie ma zbyt wielu oficjalnych informacji od twórców serialu. Na Twitterze pojawiają się pogłoski o zakończeniu zdjęć do serialu i premierze w pierwszej połowie 2021 roku jednak są to tylko spekulacje fanów.

Aktualizacja 14.01.2021

Oczekiwanie na jakiekolwiek oficjalne informacje od twórców Stranger Things dłuży się niesamowicie, jednak od czasu do czasu wyłania się coś godnego uwagi. Jak się okazuje, powstała książka opowiadająca historię Robin Buckley - postaci, która po raz pierwszy pojawiła się w trzecim sezonie serialu i z pewnością odegra swoją rolę również w czwartym.

Robin Buckley jest grana przez Mayę Ray Thurman Hawke i jest to stosunkowo nowa postać umieszczona w uniwersum Stranger Things. Powieść "Rebel Robin" pióra AR Capetta ma przedstawić fanom życie Robin z czasów, kiedy jeszcze nie znała się ze Stevem Harringtonem. Zgodnie z oficjalnym streszczeniem fabuła opowiada historię dziewczyny, która próbuje zebrać wystarczająca ilość pieniędzy na podróż do Europy latem. Wydaje jej się, że jest to jedyne miejsce, w którym będzie mogła być sobą.

Liceum to potwór, który zjada każdego, kogo zna Robin. Odkryj historię nowej ulubionej postaci fanów Stranger Things, Robin, granej przez Mayę Hawke!

To początek drugiej klasy, a przyjaciele Robin z Odd Squad zdecydowali: tym razem będą pasować do reszty. Łączą się w pary, nie przestają rozmawiać o college'u i przyszłych karierach i mają obsesję na punkcie zachowywania się „normalnie”. Robin dobrze zna tę grę - od lat udaje, mając nadzieję, że nikt nie zauważy sarkastycznego poligloty waltornisty z kiepską trwałą w głębi sali. Ale jest jeden aspekt jej tożsamości, o którym wie na pewno, że nie pasuje do jej starannie kontrolowanego wizerunku - coś, co dopiero teraz sobie uświadamia: Robin lubi dziewczyny. Jak ma być sobą w tak malutkim miasteczku jak Hawkins w Indianie? Robin jest przekonana, że ​​jedynym sposobem, w jaki może doświadczyć prawdziwego życia, jest ucieczka do Europy latem - czyli Operacja Croissant. Ale ona nie ma pieniędzy, pozwolenia i nikogo, z kim mogłaby dzielić tę przygodę - a ucieczka z Hawkins w jednym kawałku wymaga wiele, wiele więcej. Posypany odniesieniami do twoich ulubionych postaci Stranger Things, ten prequel jest kroniką jednej dziewczyny, która zdała sobie sprawę, że jedyną osobą, którą naprawdę potrzebuje, jest ona sama.

Książka swoją premierę będzie miała 29 czerwca 2021 roku, niestety, najprawdopodobniej nie będzie dostępna polska wersja językowa. Na oficjalnej stronie dystrybutora podane są witryny internetowe, gdzie możliwe jest kupno książki w preorderze w angielskiej wersji językowej. Koszt to 10.99$.

Aktualizacja 19.01.2021

Według najnowszych wieści dzisiaj wznowiono kręcenie zdjęć do 4 sezonu Stranger Things! Wczoraj zakończyła się miesięczna przerwa świąteczna dla ekipy serialu i od dzisiaj prace są kontynuowane. Oznacza to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się nowych przecieków i zdjęć z planów zdjęciowych.

Aktualizacja 25.01.2021 - Liczba i tytuły odcinków

Analizując wszystkie sezony nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile odcinków będzie miał sezon czwarty serialu Stranger Things. Dla przypomnienia, sezon 1 składał się z 8 odcinków, sezon 2 z 9 odcinków, a sezon 3 z 8 odcinków. Biorąc pod uwagę tylko te dane, to mogliśmy spodziewać się, że odcinków 4 sezonu będzie osiem lub dziewięć. Jak się okazuje, na Twitterze pojawiło się zdjęcie stosu gotowych scenariuszy do serialu. Po przeliczeniu ich wychodzi, że jest ich 9, więc najprawdopodobniej tyle będzie odcinków.

Dodatkowo są znane tytuły pierwszych trzech scenariuszy:

  • Odcinek 1 - "Chapter One: The Hellfire Club"
  • Odcinek 2 - "Chapter Two: Tick Tock Mr Clock"
  • Odcinek 3 - "Chapter Three: You Snooze You Lose"

Zobacz również Wiedźmin – wszystko co musicie wiedzieć na temat 2 sezonu serialu Netflixa