Strata 3Dpro eksportuje do Flasha

Strata zaprezentowała Strata 3Dpro 3.6 Rich Media Edition, najnowszą wersję profesjonalnej aplikacji 3D, wyposażoną w opcje renderowania animacji i obrazów trójwymiarowych i eksportowania ich do Macromedia Flash oraz innych formatów wektorowych.

Wersja Strata 3Dpro 3.6 nazwana Rich Media Edition stworzona została z myślą o artystach i projektantach WWW i pozwala na tworzenie obrazów zarówno w pikselach (JPEG i wideo), jak i formatach wektorowych np. Macromedia Flash, których pliki są na tyle małe, że nadają się nawet do modemowych przekazów strumieniowych. Nowa wersja Strata 3Dpro wyposażona została także w nowy mechanizm Swift 3D PowerModule, który korzysta z technologii renderingu RAViX II opracowanej przez Electric Rain pozwalającej tworzyć trójwymiarowe wektorowe animacje wysokiej jakości nadające się do publikacji w Internecie. Moduł oferuje bogaty zestaw opcji eksportu wektorowych plików: trzy poziomy obramowania, pięć poziomów cieniowania kreskówek, dwa poziomy cieniowania gradientowego oraz możliwość obsługi modeli składających się z więcej niż 200 tysięcy poligonów w pełni zoptymalizowanych plikach.

Do poprawnej pracy Rich Media Edition Strata 3Dpro wymaga komputera PowerMacintosh z Mac OS 8.6 lub późniejszym, QuickTime 3.0 lub nowszy, 128 MB RAM (256 MB zalecane), 125 MB wolnego miejsca na dysku, Open GL 1.1.2 lub nowszy, Open Transport oraz monitor o minimalnej rozdzielczości 800x600. Cena aplikacji wynosi 895 USD.

http://www.strata.com


Zobacz również