Strategic Command w europejskich sklepach

GMX Media został oficjalnym, europejskim wydawcą znakomitej strategii turowej firmy Battlefront.com pt. Strategic Command: European Theatre.

Jak do tej pory, gra była dostępna tylko za pośrednictwem Internetu i można ją było nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony developera (http:\\www.battlefront.com ). Teraz GMX uzyskała prawa do wydania gry na terenie niemal całej Europy (z wyłączeniem Niemiec, Francji i Hiszpanii).

Strategic Command: European Theatre jest klasyczną turówką, z niezbyt wysublimowaną grafiką, ale za to ze znakomitą grywalnością. W grze możemy dowodzić zarówno siłami alianckimi, jak i wojskami osi. Działania wojenne prowadzimy na terenie Europy, niewielkim fragmencie Bliskiego Wschodu i równie małym skrawku Afryki. Nasze jednostki, które obejmują wojska lądowe, lotnictwo i marynarkę poruszają się po heksach, a podczas walki zdobywają dodatkowe doświadczenie. Podczas rozgrywki można prowadzić badania naukowe nad poszczególnymi rodzajami uzbrojenia i korzystając z dostępnych w grze opcji politycznych, decydować kogo i kiedy nasze wojska zaatakują.

Nie wiadomo kiedy tytuł ten zawita do zachodnich sklepów oraz czy (i przez kogo) zostanie wydany w naszym kraju. Do tej pory produkcje Battlefront.com w Polsce dystrybuował CD Projekt.