Strategiczny kwiecień

Paradox Interactive, czyli czołowy wydawca gier strategicznych dla miłośników gatunku, opublikuje w tym miesiącu trzy warte uwagi pozycje.

Victoria II: Heart of Darkness to rozszerzenie do dorbze przyjętej rozgrywki, które poszerza teatr działań o Czarny Ląd. Wprowadza także nowy system kolonizacyjny, a istniejący system bitew morskich ulega małym zmianom. Warto zwrócić uwagę na system gazet, dzięki którym możemy uzyskiwać informacje z całego świata - i oczywiście wykorzystywać je na swoją korzyść.

Victoria II

Victoria II

Leviathan: Warships to z kolei gra koncentrująca się wyłącznie na bitwach morskich. Otrzymamy tu zarówno kampanię singlową, jak i możliwość zabawy w trybie co-op, a także bitwy z udziałem wielu żywych graczy. Pozycja ta ukaże się nie tylko na PC, ale również na Mac oraz iOS, a także urządzenia z systemem Android. Tytuł ten ma dawać gracom spore możliwości tworzenia własnych jednostek.

Leviathan

Leviathan

Crusader Kings II: The Old Gods jest rozszerzeniem do gry Crusader Kings II. Pozwala na pokierowanie wielką armia pogan w IX wieku n.e., która zamierza podbić cała Europę i dokonać jej dechrystianizacji. DLC wnosi nowe jednostki, umiejętności oraz pozwala się wykazać w licznych bitwach.

The Old Gods

The Old Gods


Zobacz również