Strażnik Systemu powraca

Polski oddział Microsoftu rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji internetowego testu wiedzy o bezpieczeństwie systemów komputerowych, "Strażnik Systemu". W teście może wziąć udział każdy, zainteresowany problematyką komputerowego bezpieczeństwa.

Jak informują organizatorzy, tegoroczna edycja "Strażnika Systemu" przypomina powieść w odcinkach, w której fikcja przeplata się z rzeczywistością, a przyszłe losy bohaterów zależą od poprawności decyzji uczestników rozgrywki. Każdy uczestnik gry wcieli się w postać głównego bohatera. Codziennie podczas dwutygodniowej rozgrywki (oprócz weekendów) będzie informowany o zdarzeniach, które rozgrywać będą się w świecie gry oraz będzie otrzymywać pytania z zakresu bezpieczeństwa IT. Ocenie będzie podlegać nie tylko wartość merytoryczna odpowiedzi, ale i czas, po jakim zostanie ona udzielona. Test rozpocznie się 10 października i potrwa przez dwa kolejne tygodnie. Nagrody dla zdobywców trzech pierwszych miejsc to wyjazd na konferencję IT Forum 2005 w Barcelonie, notebook oraz monitor LCD Maxdata.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja konkursu została zorganizowana w ramach Dnia Bezpiecznego Komputera - wzięło w niej udział ponad 2,5 tys. osób. W europejskiej edycji konkursu - Gatekeeper Test - Polacy okazali się bezkonkurencyjni, zwyciężając zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej (tu zwycięzcą okazał się Adrian Kaczmarczyk student Politechniki Warszawskiej).

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie: Strażnik.wss.pl.


Zobacz również